צילום: Pixabay

באביב פני השטח שהתכסו במהלך החורף בשלג מפשירים, העצים והפרחים מתעוררים לחיים, הכבישים שנסגרו בחורף נפתחים לתנועה ואפילו המפלים שוצפים הודות להפשרת השלגים. הכל נראה כמו גן עדן עלי אדמות שמחכה רק לכם. כן, גם אם המילה "אוסלו" מתקשרת אצלכם להסכמים פוליטיים מסוימים.

בצל, שמש וסקי

ובנורווגיה כמו בנורווגיה כדאי תמיד להצטייד במטרייה, בבגדים חמים ובנעליים טובות. אנחנו ממליצים גם על שיטת הבצל כי מזג האוויר בנורווגיה כל השנה (וגם באביב כמובן) משתנה במהירות. אל תשכחו גם משקפי שמש וקרם הגנה מסיבה אחת – בתקופת האביב בנורווגיה יש עדיין שלג על הקרקע והשמש משתקפת גם בו.

ואם לא השתכנעתם עד עכשיו שטיול בנורווגיה באביב הוא רעיון טוב (אפילו טוב מאוד), בטח תשמחו לדעת שהמדינה פחות מתוירת בתקופה הזו, כך שכולה לרשותכם. באביב כולה חוגגת לפחות פעמיים, בהנחה שלא לוקחים בחשבון את חג הפסחא שבה כולה לובשת חג, נערכים ירידים ושווקים ומתקיימות מסיבות אפטר-סקי באתרי הסקי.

חגיגות סיום התיכון

ביום העצמאות גם מסתיימים 3 השבועות שידועים בשמם Russefeiring שמציינים את סיום התיכון בנורווגיה. במהלך תקופה זו מתקיימים אירועים שונים בבתי הספר שמזכירים את פורים שלנו, אבל הן רק ההתחלה כי החגיגות באות לשיאן ביום העצמאות – כל בוגרי התיכון לובשים סרבלים וכובעים בהתאם למגמות הלימוד שלהם והחגיגה מתחילה. ואתם יכולים להסיר דאגה מלבכם – גם בנורווגיה חגיגות פרועות הן יחסית מתונות והן ממש לא מה שאתם מכירים מהארץ.

יום העצמאות

ב-17.5 נערך יום העצמאות הנורווגי (הם קוראים לו יום החוקה אבל למה להיות קטנוניים) וזו הזדמנות מצוינת לראות קרנבל נורווגי אמיתי : כל הרחובות מלאים בהמון אדם, מתקיימות תהלוכות מוזיקליות, הרחובות מקושטים והנורווגים לובשים את תלבושותיהם המסורתיות. אנחנו ממליצים לצפות בחגיגות ברחוב הראשי של אוסלו שנקרא קארל יוהנס גאטה.

 

צילום: Pixabay

יש כאלו שסבורים שזהו שילוב בין הקרנבל בריו לתהלוכות האחד במאי במוסקבה, כך שאתם לא רק חוסכים לברזיל ולרוסיה אלא יותר מכך – נהנים מחגיגות שמכניסות את יום העצמאות שלנו לכיס הקטן. ועם כל הכבוד (ויש כבוד..) גם את החגיגות לרגל 70 שנה לקיומנו. מסתבר שיש מה ללמוד מהנורבגים.

ואגב, בנורווגיה מתגוררים כ-5 מיליון איש (מחצית מאוכלוסיית ישראל) על שטח שגדול פי 20 ממדינת ישראל, כולל יהודה ושומרון. אז מי שעדיין חושב שבמדינת ישראל יש מספיק אויר ל"מדינה או שתיים" (כמאמר השיר של להקת כוורת), מוזמן לצאת לטיול לנורווגיה ולחזור עם פרופורציות.

צילום: Pixabay

ומה אוכלים?

אם אתם שומרים כשרות בטח תשמחו לדעת שבנורווגיה ניתן ליהנות באביב ממגוון של מנות צמחוניות, למשל אספרגוס, שום פראי ומגוון עוגות שמוכנות מצמח הרוברבר. האביב הוא גם העונה שבה מוגשים תפוחי האדמה הראשונים של השנה, למשל באמצעות כופתאות מסורתיות שנחשבות למאכל נפוץ ואהוב.

גם בתחום הדגה אתם יכולים להיות רגועים כי באביב ניתן ליהנות מדגים טריים מכל הסוגים, למשל הערינג או מעדן מקומי בשם Skrei שמכינים מדג הבקלה הצפוני. אם אתם קרניבורים והמנגל של יום העצמאות (שלנו, לא של הנורווגים) לא הספיק לכם, בטח תשמחו לדעת שבנורווגיה תוכלו ליהנות ממנות טלה שמוגשות לרגל חג הפסחא. בכל מקרה, אתם תיהנו מכל ביס, אז למה אתם מחכים?

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.