ישראל נהנית מידידה דיפלומטית חדשה בעולם – מדינת איים קטנה בשם ונואטו, הממוקמת בדרום האוקיינוס השקט, אשר הכירה בירושלים כבירתה של מדינת ישראל, כך פורסם ב-"nrg".

נשיא ונואטו, בולדווין לונסדייל, הוא נוצרי מהזרם האוונגליסטי, כמו מרבית האוכלוסייה של המדינה הקטנה. הזרם האוונגליסטי ידוע בתמיכתו הגדולה בעם ישראל, וכך גם נשיא ונואטו, שחש חיבה עמוקה למדינת ישראל ולעם היהודי.

נשיא ונאוטו, בולדווין לונסדייל. צילום: רויטרס
נשיא ונאוטו, בולדווין לונסדייל. צילום: רויטרס

 

ארגון החינוך והתרבות של האו"ם, אונסק"ו, קיים לפני כחצי שנה הצבעה שקבעה כי אין זיקה בין ישראל להר הבית ולכותל. בעקבות תוצאות ההצבעה ישראל הגיבה באגרסיביות דיפלומטית כששגרירי כל המדינות שהצביעו בעד ההחלטה ננזפו. כמעט במקרה נודע כי נציג ונואטו נמנע באותה הצבעה, וזאת מבלי שתיאם את הצבעתו עם הנשיא לונסדייל.

קונסול הכבוד של ונואטו בישראל, בני קובו, שוחח בנושא עם נשיא מדינת האיים, שהתנצל עמוקות על אופן ההצבעה של נציגו בהצבעה. הנשיא לונסדיין חתם על מסמך לפיו ונואטו מגנה את החלטת אונסק"ו ומכירה בירושלים כבירתה של ישראל. בהמשך ביקש הנשיא לבדוק מול משרד רה"מ נתניהו את האפשרות להגיע לביקור בארץ.

נוף טיפוסי בוונאוטו. צילום: רויטרס
נוף טיפוסי בוונאוטו. צילום: רויטרס

 

מדינת ונואטו מוכרבת מ-83 איים, הממוקמים בין אוסטרליה לפיג'י. במדינה מתגוררים כ-270 אלף תושבים ורבים מייחסים לה את המצאת קפיצת הבאנג'י. למדינה הקטנה יש זכות הצבעה באו"ם, והיא מקיימת קשרים עם ישראל באמצעות השגריר הישראלי טיבור שלו־שלוסר, שעובד מירושלים, וקונסול הכבוד של ונואטו בישראל, בני קובו.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא