מסע פרסום חדש שכותרתו “ממשיכים בדרכם” מטעם עיריית מעלה אדומים, מועצת יש”ע ותנועת רגבים לצורך העברת מסריו של שיכהנו החל מתקופת הקמתה של מעלה אדומים. זאת במטרה להביא לקידום רעיון החלת  ישראלית במעלה אדומים.

“ממשיכים בדרכם”. סרטון הקמפיין

ראשון המגויסים הוא הנשיא התשיעי וראש הממשלה לשעבר ז”ל, שהלך לעולמו לפני כחודש. “פיתוח מעלה אדומים יבטיח את ביצור ירושלים”, צוטט פרס בכרזת הפותחת של הקמפיין.

לצידו של פרס מככבים בקמפיין גם דמויות מנהיגי המדינה לדורותיהם כשהם מצוטטים באמירות התומכות במהלך החלת הריבונות בעיר. החל ממנחם בגין שצוטט “אני מברך על הקמת מעלה אדומים. הברירה האחת והיחידה היא שלטוננו ביהודה ושומרון”. המשך באהוד ברק: כל מה שאתם בונים במעלה אדומים הוא חלק ממדינת ישראל לתמיד, נקודה”. וכלה באריאל שרון ז”ל: “מעלה אדומים תיבנה כחלק ממדינת ישראל לנצח נצחים”.

כרזה הקמפיין שנתלתה בכניסה לירושלים. תמונה: עמוד הפייסבוק של 'ריבונות במעלה אדומים'
כרזה הקמפיין שנתלתה בכניסה לירושלים. תמונה: עמוד הפייסבוק של ‘ריבונות במעלה אדומים’

 

הקמפיין יוצא לפועל יחד עם המהלך הפרלמנטרי לאישור הצעת החוק במושב למענו פועלים בכלים פרלמנטרים וציבוריים חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ’ (הבית היהודי) ויואב קיש (הליכוד) כראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת.

מעלה אדומים נתפסת בקונצנזוס הציבורי כחלק בלתי נפרד מישראל ואף בקונצנזוס הפוליטי, מימין ומשמאל, ברור כי מעלה אדומים תישאר בשטח ישראל בכל הסדר מדיני עתידי. שדולת ארץ ישראל תפעל במסגרת המציאות הקואליציונית שנוצרה עתה ותוביל לחקיקת חוק הריבונות על מעלה אדומים.

הפעילויות הפרלמנטריות והציבוריות של שדולת ארץ ישראל בכנסת נעשות בשיתוף הנהגת העיר מעלה אדומים והעומד בראשה, בני כשריאל, שאומר כי: “הקמפיין מבטא עמדה ברורה של רוב העם המעוניין להמשיך בחזון הציוני ובעשייה ההתיישבותית. חמישים שנה עברו מאז אוחדה העיר ירושלים, וחזרנו אל חבלי מולדת היסטוריים. כל ממשלות ישראל פיתחו את האזור ואנחנו מבקשים להמשיך את דרכם של מנהיגי ישראל והציונות ולהחיל את הריבונות הישראלית על העיר מעלה אדומים. כך ניישם את חזונם של כל ראשי הממשלות בעבר משמאל ומימין- מאז הקמתה של העיר”.

מרצ: “הבערת השטח אינה הפתרון”

כצפוי, השימוש בנשיא לשעבר פרס מעורר זעם במפלגת השמאל מרצ. חברת הכנסת מיכל רוזין “סיפוח דמותו ופועלו של פרס ז”ל, זמן קצר לאחר מותו, למען קידום ארץ ישראל השלמה הוא חרפה. מדובר בניצול ציני של הקונצנזוס הישראלי למען החרבת החזון הציוני. מטרת הקמפיין אינה למען תושבי מדינת ישראל אלא כדי לתקוע אצבע בעין לציבור ולהנהגה הפלסטינית. הבערת השטח אינה הפתרון, וכך גם סיפוח והסדר חד צדדי”

78% בעד ריבונות במעלה אדומים

בסקר מיוחד שנערך ע”י מכון ‘מדגם’ בהנהלת מנו גבע ומינה צמח, עולה תמונה ברורה כי רוב גדול מאוד בציבור הישראלי תומך בהחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים.
יותר מ -70% סבורים כי יש להחיל את הריבונות במעלה אדומים גם אם ישראל תאלץ לשלם מחיר מדיני משמעותי ותספוג תגובה בינלאומית חריפה.
ו-88% מהאוכלוסייה היהודית בישראל מסכימים כי לתושבי מעלה אדומים מגיעות אותן זכויות שיש לכל אזרח אחר במדינת ישראל.

סקר


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.