בעקבות משבר הקורונה והצורך בייצור מוגבר של מסכות מגן, האגף להכשרה מקצועית במשרד העבודה והרווחה יזם וקיבל אישור מיוחד להפעיל את מרכז ההכשרה מלט״ב חולון ומרכז הכשרה תל ארזה בירושלים, כדי לתפור בהתנדבות מסכות מגן עבור אוכלוסיות רווחה.

מרכזי ההכשרה שנסגרו לפעילות בעקבות משבר הקורונה והנחיית משרד הבריאות שלא לקיים לימודים פרונטליים בעת הזאת, מקיימים בשגרה סדנאות תפירה ולאור המחסור במסכות מגן הציעו את שירותיהם בהתנדבות כדי לסייע לאנשים במצוקה,
ממוני המחוזות יחד עם מטה האגף להכשרה מקצועית, גייסו תרומות של בדים וקיבלו את המפרט לתפירת מסכות מגן ממשרד הביטחון וקיבלו את אישור משרד הבריאות.
המרכזים קיבלו אישור לעבוד כמפעל חיוני ובהם יתנדבו בוגרי הכשרה ובעלי מקצוע מהתחום.

ביום חמישי האחרון החל מלט”ב חולון בהפעלת המיזם, עד כה הגיעו כ- 20 מתנדבים למרכז הכשרה וחולקו לצוותים על פי הוראות משרד הבריאות. כל המתנדבים הינם בוגרי הכשרה מקצועית של משרד העבודה והרווחה שנרתמו למאמץ הלאומי מיד ביחד עם עיריית חולון וירושלים. גם מרכז הכשרה תל ארזה בירושלים החל היום את מלאכת התפירה, זאת לאחר שהמקום עבר חיטוי כנדרש.

המסכות יחולקו חינם לדיירי בתי אבות ודיור מוגן וכן לילדים עם צרכים מיוחדים כבר השבוע. כשהחלוקה תבוצע בתיאום עם יחידת המתנדבים של משרד העבודה והרווחה בראשות יונתן שוורצמן ויחד עם הרשויות המקומיות.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.