הישראלים הנמצאים על "ספינת הקורונה" צפוים לחזור ארצה ביום חמישי הקרוב, כך עדכנה הלילה חברת ביטוח הנסיעות "PassportCard".

על המטוס השוהה כעת בתאילנד יעלו 14 הישראלים שנותרו על הספינה שתפרצה בה מחלת הקורונה, הצעד יהיה במימון משותף של חברות הביטוח הראל, כלל ומגדל. ביום רביעי הקרוב (19.2.20) יצא המטוס עם צוות אוויר זר מתאילנד ליפן.

12 הישראלים שעדיין שוהים על הספינה ישובו לישראל בטיסה ישירה, זאת בהתאם להנחיית משרד הבריאות ומשרד החוץ, וכלל הישראלים יועברו עם חזרתם לבידוד.

שר הבריאות ליצמן מסר: "אנחנו עובדים בתיאום עם שלטונות יפן, משרד החוץ וכל גופי החירום במדינה על מנת להשיב ארצה את הנוסעים על הספינה בשלום, נעשה זאת תוך הקפדה יתרה על בריאות אזרחי מדינת ישראל והפקדה על בריאות הנוסעים. הנחיתי את בית החולים להערך למהלך הלוגיסטי המורכב".

ממשרד החוץ נמסר: "משרד החוץ יחד עם שגרירות ישראל ביפן סכמו למול חברות הביטוח בישראל, פספורט קארד, מגדל, כלל והראל את הפרטים האחרונים לנחיתת המטוס ביפן, איסוף האזרחים הישראלים מהספינה העוגנת בנמל יוקואמה והבאתם לכבש המטוס להמראה ישירה לישראל, ביום חמישי הקרוב.

שגרירות ישראל בטוקיו מטפלת בכל הסדרי נחיתת המטוס ביפן והלוגיסטיקה הכרוכה בכך.
קונסולית ישראל ביפן, רויטל בן נעים יחד עם פרופ׳ רן נירפז בדרכם כעת, לבתי החולים, לעמוד מקרוב על מצבם של שלושת האזרחים הישראלים המאושפזים שם בתנאי בידוד".

לחדשות 20 נודע כי שליח חב"ד ביפן, הרב בנימין אדרעי, דואג לכל מחסורם של הישראלים שנמצאים על הספינה החל מסבון, מרכך ואוכל כשר ועד פרחים לשבת. נוסף לכך השליחים דואגים הן לישראלים שפונו לבתי החולים, כל זה על מנת להעניק להם את התחושה הטובה ביותר במצב בו הם נמצאים.
בית חב"ד בטוקיו בראשות הרב בנימין אדרעי מספק שירותים יהודיים החל מאוכל כשר ועד שיעורי תורה ותפילות ומהווה בית אליו כל יהודי מוזמן להגיע.

צילום: אריק אמסלם

צילום: אריק אמסלם

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.