אורח כבוד: נשיא ארה"ב, דונלד , הזמין את שנפצע בפיגוע האנטישמי בפאווי שבקליפורניה לעמוד לצידו בטקס בבית הלבן.

הבוקר (ה') התייצב הנשיא טראמפ לטקס מיוחד בעיצומו של יום השואה, ו'יום התפילה הלאומי' של ארה"ב שחל היום. לצידו עמוד השליח הרב ישראל גולדשטיין , מנהל בית חב"ד בפאווי , שנפצע בפיגוע השנאה שהתרחש בבית חב"ד בשבת האחרונה ואיבד אצבע.

השליח הוזמן באופן אישי על ידי הנשיא לעמוד לצידו בנאומו בפני האומה האמריקאית ולשאת דברים. הנאום כולו עבר בשידור חי לעולם כולו.

הנשיא טראמפ והרב גולדשטיין, היום. צילום: רויטרס

 

"אם משהו טוב יכול לצאת מהאירוע האיום והנורא הזה, בואו נחזיר את דקת הדומייה למערכת החינוך הממלכתית. אני רוצה להודות לארצות הברית, ברצוני להודות לנשיא היקר והמכובד שלנו שהוא, כמו שאומרים ביידיש "מנטש" פר אקסלנס. אדוני הנשיא, כשאתה התקשרת הייתי בבית ממרר בבכי. היית האדם הראשון שהתחיל את תהליך הריפוי שלי. אתה מרפא אנשים בזמנים הרעים ביותר שלהם ואני אסיר תודה על כך", אמר הרב גולדשטיין.

"כאלו מילים יפות אדם משכמו ומעלה. הוא אמר שזהו הרגע הגדול בחייו – לצאת מהחשכה לבית הלבן. תודה רבה רבי אני מעריך את זה", השיב טראמפ בנאומו. "ובמלוא הכנות, האומץ, החסד והמסירות, שלך נוגעים בליבם ונשמתם של כל האמריקאים. התברכנו בכך שאתה ומשפחתך כאן היום. תודה ומסור את תנחומינו לכולם, זו היתה תקופה קשה".

עוד הבטיח הנשיא: "נילחם במלוא עוצמתנו וכל שברשותינו, על מנת להביס את האנטישמיות,, לשים קץ למתקפות על העם היהודי, ולהתגבר על כל צורות הרדיפה, אי הסובלנות והשנאה".

חדשות 20

חדשות 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.