ערך היום (א') שיחת ועידה והערכת מצב לקראת שביתת הרעב של המחבלים בבתי הכלא אשר צפויה להיפתח הלילה. בשיחה השתתפו נציגי כלל הגורמים הרלוונטיים – שב"ס, , צה"ל, שב"כ ומשרד הבריאות.

מגיב בחריפות. השר גלעד ארדן. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
נערך לשביתת הרעב של המחבלים בכלא. השר גלעד ארדן. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

במהלך החודשים האחרונים התקבל מידע מודיעיני על כוונתם של אסירי פת"ח לקיים שביתת רעב, מה שהוביל את השר ארדן להיערך לכך בהתאם. במהלך מספר ישיבות שקיים לאחרונה מול כל הגורמים הרלוונטיים, בחן השר את מוכנות הגורמים לשביתה לרבות דיונים עם צה״ל ומשרד הבריאות בכדי להיעזר בשירותים רפואיים שיינתנו לשב״ס שימנעו את הצורך להוציא את שובתי הרעב לבתי חולים אזרחיים כפי שמחייבות הנחיות משרד הבריאות. במסגרת היערכות זו הורה השר ארדן על הקמת בית חולים שדה מחוץ לכלא שייתן מענה לשובתי הרעב ובכך יימנע פינוי לבתי חולים אזרחיים.

השר ארדן הנחה את שב"ס להציב את יחידות ההתערבות של הארגון בסמוך לבתי הכלא בהם שוהים שובתי הרעב, לבצע חיפושים אינטנסיביים מוגברים בימים הקרובים כדי למנוע כל תקשורת בלתי חוקית של האסירים ולבצע העברות של האסירים השובתים בין בתי הכלא בהתאם לשיקול הדעת של שב״ס.

"השביתה שמוביל מונעת ממניעים פוליטיים פנים פלשתינים ולכן כוללת דרישות בלתי סבירות בקשר לתנאי האסירים" סיפר ארדן והוסיף "הנחיתי את שב״ס לפעול בכל דרך אפשרית בכדי להכיל את השביתה בתוך כותלי בתי הכלא ואת משטרת ישראל להיערך למתן כל סיוע נדרש לשב״ס בכל תרחיש שעלול להתפתח".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.