אלופי אירופה. נבחרת העתודה בכדורסל. צילום: איגוד הכדורסל

אנחנו על המפה: נבחרת ישראל עד גיל 20 גברה הערב על נבחרת קרואטיה 66-80 בגמר אליפות אירופה שהתקיימה בגרמניה.

הנבחרת הגיעה לגמר הרביעי מאז ההצטרפות של ישראל לאירופה בתחילת שנות ה-90 ובפעם הראשונה הצליחה לנצח את משחק הגמר ולהביא את מדליית הזהב לישראל. החבורה של המאמן אריאל בית הלחמי גברה בדרך על יריבות חזקות כמו יוון, אותה נבחרת שגברה על ישראל בגמר האליפות לפני שנה, על שבדיה, ספרד וצרפת.

ישראל פתחה את הטורניר עם הפסד למארחת גרמניה, אך לאחר מכן הביסה את רומניה ויוון בדרך לשמינית הגמר, שם גברה הנבחרת על שבדיה בדרך למפגש עם ספרד. גם זו נוצחה בניצחון מרשים של 75-98 בדרך לשלב ארבע הגדולות. השלב שהתקיים אמש ובו גברה הנבחרת שלנו על צרפת והבטיחה לעצמה לפחות מדליית כסף. אלא שהחבורה המוכשרת לא הסתפקה במדליית כסף וניצחה הערב גם את הקרואטים וקטפה את מדליית הזהב של הטורניר.

המאמן אריאל בית הלחמי. צילום: איגוד הכדורסל

ניתן רק לקוות שבעתיד הקרוב מאמני ליגת העל יתנו את הקרדיט לדור העתיד של הכדורסל הישראלי שכולל את יובל זוסמן, מירון רוינה, מייקל בריסקר, גיל בני, דני אבדיה ויתר חבריהם.

חשוב לציין שחלק גדול משחקני הנבחרת משחקים בליגה הלאומית וחלקם משמשים כשחקני ספסל בליגת העל, ניתן לקוות שהאליפות המרשימה תעורר את ראשי הקבוצות בליגת העל והם יעדיפו לתת את הבמה לחבורה הצעירה שהביאה את הישג השיא הערב בגרמניה.

הישג נוסף שהושג הערב לחבורה הכחולה הלבנה הוא פרס השחקן המצטיין של הטורניר שניתן ליובל זוסמן, שחקנה של מכבי תל אביב. בנוסף נבחר דני אבדיה בן ה-17 בלבד לחמישיית הטורניר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב עם אריאל בית הלחמי, מאמן נבחרת העתודה, ואמר: "לנצח את צרפת וקרואטיה זה נשמע כמו המונדיאל. זה הישג נפלא וכולנו גאים בכם. בכדורסל אתם עולים גבוה גבוה ואני מאחל לכם המשך הצלחה – כל הכבוד לכם וכל הכבוד לשחקנים! אני מחכה לפגוש אתכם במשרדי בירושלים. מברוק ענק".

ה-MVP של המשחק. יובל זוסמן. צילום: איגוד הכדורסל
מתן בן הרוש

מתן בן הרוש:עוד באותו נושא