לפני  משחק גמר הפיינל פור בין הפועל ירושלים האלופה למכבי ראשון לציון, התקשר אליי חבר, אוהד כדורגל דווקא ואמר לי: ״זה נשמע הזוי מה שאני הולך לומר לך אבל תרשום, אריק שיבק לוקח היום אליפות. זו תהיה אליפות היסטורית עבורו״.
עוד לא הספקתי לשאול אותו אם הוא התעורר משינה או לקח כדורים והוא המשיך ואמר:״מישהו האמין שהמאמן הזקן ראניירי יזכה באליפות אגליה? ראניירי זכה באליפות ראשונה בקריירה שלו בניגוד לכל התחזיות, הערב שיבק יזכה באליפות הראשונה שלו. שניהם לא מוערכים, שניהם נראים כמו סבא ושניהם אפילו דומים עם השיער הלבן״.

האלופה. תמונה: מנהלת ליגת העל בכדורסל
האלופה. תמונה: מנהלת ליגת העל בכדורסל

כמה שניות לפני סיום המשחק הוא התקשר אליי מחייך מאוזן לאוזן ואומר לי: ״אני מאושר. רציתי שירושלים תזכה באליפות אבל בגלל ראניירי, סליחה שיבק אני שמח בשבילו. מגיע לבנאדם אליפות בקריירה שלו. סבא הביא צלחת אליפות לנכדים״.

והאמת, מגיע לו. מגיע לאריק שיבק רגע של נחת. המאמן הוותיק והסימפטי בכדורסל הישראלי עבר טראומה באליפות אירופה האחרונה כאשר עבר לינץ תקשורתי כמאמן נבחרת ישראל. שיבק נפגע ועבר תקופה קשה מאוד. בעונה שעברה הוא שיקם את עצמו כאשר הדיח את מכבי תל אביב בחצי גמר הפיינל פור והגיע לגמר עם הפועל אילת. שיבק הפסיד לדני פרנקו בגמר. העונה הוא הגיע למכבי ראשון לציון שפיטרה את שרון דרוקר ושיקם את המועדון. יחד עם היו״ר המיתולוגי יצחק פרי שחזר למועדון הכתום, שיבק הדהים שוב את מכבי תל אביב בחצי הגמר והגיע לגמר כאשר אף אחד לא נתן לראשון סיכוי.

קשה להאמין שמישהו האמין שראשון לציון תיקח את האליפות מהאלופה ועוד בביתה לעיני 11,600 אוהדים. אבל מכבי ראשון לציון השלימה ערב ענק וסנסציה גדולה, אפילו ענקית. הסנסציה הגדולה ביותר שזכורה בכדורסל הישראלי כשניצחה בגמר הפיינל פור 77:83 את הפועל ירושלים וחגגה את התואר המשמעותי הראשון בתולדות המועדון.

מכבי תל אביב משקיעה בכל זר שלה מיליון דולר ויכולה רק לקנא בראשון לציון. הזרים שלה עולים רבע מהזרים של מכבי ונותנים הצגה. דריל מונו הצטיין הערב עם 29 נקודות, שון דאוסון עם 21 נקודות. שניהם היו אחראים להסטוריה של אריק שיבק וראשון לציון.

הפועל ירושלים הגיעה לגמר והיתה קרובה לאליפות שנייה ברציפות אבל לאורך העונה הקבוצה הציגה כדורסל חלש עם הרבה נפילות.
עם כל הכבוד לאלופה היוצאת ולתצוגת הקהל המדהימה, אי אפשר שלא לתת המון כבוד לאלופה החדשה.

כאשר פרי פיטר את דרוקר הוא ספג ביקורת קשה מהתקשורת ורבים הטילו ספק ביכולת של שיבק להציל את המועדון מעונה מאכזבת. שיבק הוכיח הערב שהמהלך של פרי היה מצוין.  כשהמאמן הוותיק חגג אליפות ראשונה בישראל – בארנה מול הקבוצה הטובה בארץ, אחרי פיגור של 13 נקודות. מדהים.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20