"להיות צוות אוויר מבחינתי זה הזכות לקחת חלק בכוח מאוד מאוד משמעותי של צבא ההגנה לישראל ושל מדינת ישראל בכלל", מסביר סגן י', שבעוד שישה ימים יעמוד על בטקס סיום  בבסיס חיל האוויר בחצרים ויזכה בתואר נווט הקרב ממוצא .

סגן י', הישיבה הגבוהה 'בני דוד' שביישוב עלי, מספר כי הגיע לקורס הנחשק, "כמו כל אחד שמגיע למקום חדש, מלא בדעות קדומות, מלא במחשבות". עם הזמן, הוא אומר כי הופתע לגלות שבמחזורו, מספר 177, "יש מסביבך אנשים, ששמחים, שכועסים, אנשים שאתה רב איתם, שאתה שמח איתך. בני אדם. ואתה מבין פתאום שזה אפשרי, שיש לך מקום. שיש בהחלט עם מי להתקדם ואיך להתקדם".

"יש עם מי להתקדם". חניכי קורס טיס 177. צילום: דובר צה"ל

 

" עם הרצון לעשות הכי טוב שאתם יכולים"

כעת, עם סיום הקורס בהצלחה, הוא אומר כי "תחושות של סוף קורס הן מורכבות, הסיום של שלוש שנים ארוכות מאוד שהשקעת כל-כך הרבה וזהו, הגיע הזמן סוף-סוף לעמוד על רחבת המסדרים ולקבל כנפיים, שזו בעצם רק תחילת הדרך".

ויש לו גם מסר למתגייסים העתידיים: "תגיעו לכל מקום שבו תהיו עם כל הרצון להצליח לשנות, לשפר, לעשות הכי טוב שאתם יכולים. זה מה שעושה אותנו לצבא חזק יותר".

עשה היסטוריה. סגן י'. צילום: דובר צה"ל

 

ממרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא מברך את בוגר ישיבת בני עקיבא קרית הרצוג בני ברק, בן העדה האתיופית הראשון שמסיים את קורס הטיס

רב הישיבה בה למד: "בטוח שהוא מהווה השראה לבני עדתו"

הרב משה צבי וקסלר, ראש ישיבת בני עקיבא 'קרית הרצוג' בבני ברק, בה למד י' בתיכון, מספר כי הוא "היה תלמיד מצטיין, נושא חן בעיני חבריו ומוריו, פעיל ומדריך בתנועת בני עקיבא ומשרה בכל מקום בו הוא נמצא אהבה לתורה לארץ, לעם ולמדינה ומשמש דוגמא אישית למידותיו הטובות".

רבו הוסיף כי הוא " על הישגיו ובטוח שהוא מהווה השראה לבני עדתו בפרט ולבני הנוער העומדים בפני גיוס בכלל".

אלחנן גלט, מנכ"ל 'מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא', על סגן י'

 

גם ב'מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא' בראשות הרב חיים דרוקמן והמנכ"ל אלחנן גלט, מברכים את י' על ההישג ההיסטורי. "אנחנו גאים מאוד ומברכים על פריצת הדרך לו ולשאר חבריו", אומר גלט. "נמשיך לחנך להשתלבות ותרומה לכלל החברה הישראלית".

לדבריו, "לאורך שנות לימודיו התבלט בלימודיו והישגיו ובעיקר ברצונו לתרום לסביבתו ולהשפיע מטובו. אנו גאים בו מאוד על על פריצת דרכו הגדולה ובטוחים שימשיך לשרת את המדינה מתוך אהבה ותחושת שליחות".

טקס מסדר הכנפיים ייערך ביום רעביעי הקרוב בבסיס חיל האוויר בחצרים, בו יוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס של . הטקס יתקיים בסימן 70 שנים ל'מבצע חורב' ובמעמד ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, ומפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.