לאחר שנודע כי בכוונת עיריית תל אביב-יפו לסגור בסוף שנת הלימודים הנוכחית את בי״ס ממ״ד היחיד ביפו ובכל דרום העיר, ח״כ יועז הנדל בפניה למשרד החינוך ועיריית תל אביב:

״כפי שאסור לנו להזניח את הגליל, הנגב וגבולות המדינה, כך אסור לנו גם להזניח את מרכז הארץ״ מסר ח״כ הנדל והוסיף ״על-מנת להביא אוכלוסיות חזקות ומגוונות ליפו, יש חשיבות אסטרטגית בפיתוח תשתיות חינוך מוסדות ציבוריים שיאפשרו השתלבות בעיר. סגירת בית ספר ממלכתי דתי הוא מסר בעייתי לאוכלוסיה הדתית והמסורתית המתגוררת בעיר״.

ברק ליבוביץ, הורה שילדיו לומדים בבית הספר, ומי שפנה לח״כ הנדל בבקשה לסיוע מסר כי ״ביפו, כעיר מגוונת, קיימים בתי ספר שנותנים מענה לכל הזרמים בחברה הישראלית וטוב שכך. לא יכול להיות שרק לזרם הממלכתי דתי לא יינתן מענה, ומי שירצה לשלוח את ילדיו לבית ספר ציוני דתי ייאלץ להסיע אותם למרחק של 40 דקות או לשלוח אותם לבית ספר חרדי של החינוך העצמאי״ מסר ליבוביץ״. עוד הוסיף כי ״חלק גדול מהאוכלוסייה של בית הספר היא אוכלוסייה מוחלשת שלא תוכל להסיע את ילדיה מרחק כזה. בכך עיריית תל אביב למעשה דוחפת את האוכלוסייה פה שמעוניינת בחינוך דתי, לזרם החרדי במקום זה הממלכתי״.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.