בעקבות הלחץ והביקורת מימין, צה"ל חזר בו מההחלטה על הצבת נגד ירי בצמתים מרכזיים ביהודה ושומרון.

כזכור, הבוקר הוצבה מיגונית בצומת שבבנימין ועוררה סערה. יו"ר 'הימין החדש', השר נפתלי , תקף את המהלך: "ההחלטה של מערכת הביטחון, אחרי שורה של מעשי רצח ביהודה ושומרון, להכניס את החיילים בטרמפיאדות לבונקרים, היא החלטה מבישה. ככה לא מנצחים את הטרור. כדי לנצח את הטרור צריך להרוס את בתי המחבלים ולהרוג את המחבלים, ולא להכניס את חיילי צה״ל לבונקרים".

הצבת המיגוניות בצומת גבעת אסף. צילום: מנחם בקוש

יו"ר 'האיחוד הלאומי' בצלאל צייץ בטוויטר: "ככה נראית פשיטת רגל ביטחונית. זה "המענה" של צה"ל לטרור הערבי בכבישי יו"ש. עוד ועוד מיגון וגדרות. ככה משדרים פחד ומזמינים עוד טרור ועוד אלימות. מול טרור צריך יותר התקפיות ויותר הרתעה. פחות מגננה.

ראש המועצה המקומית אפרת, סא"ל במיל' עודד רביבי, הביע צער על המיגון החדש שלדבריו עלול להזמין פיגועים מתוחכמים יותר. "מעמודים עברנו לבטונדות ומשם לחיילים בכל צומת וכעת אנחנו ניצבים מול בנייה נוספת של חומות. מיגנו את עצמנו לדעת ועתה הגיעה העת לשנות את דפוסי הפעולה של הצבא. ההתמגנות לא הוכיחה את עצמה ונדמה שדווקא עצם העובדה שמיגנו את עצמנו לדעת הביאה להתגברות הטרור. אני מקווה שמקבלי ההחלטות ימצאו דרכים ראויות יותר להתמודד עם האיומים תוך שמירה על שגרת החיים של תושבי ".

סגן ראש המועצה האזורית שומרון דוידי בן ציון טען: "במדינה נורמלית לא בורחים מפתרון בעיות אלא פותרים אותן. במדינה נורמלית כשרוצח מרגיש שהוא יכול לרצוח יהודי ככל שיחפוץ מחזירים הרתעה ולא מתמגנים".

בעקבות כך הוחלט בצה"ל להפסיק את הפרוייקט. "מדובר ביחידת מיגון בודדת בצומת אחת בלבד אשר תוסר היום. מעבר לכך לא הוצבו מיגוניות חדשות", הנמסר מדובר צה"ל.

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני: "המיגוניות הוצבו ללא תיאום עם ההתיישבות. פנינו לגורמי הצבא והובטח לנו כי הם יוסרו עוד היום. אנו שמחים לראות שבשעה זו כבר פירקו את המיגונית בצומת גבעת אסף".

הסרת מיגוניות. צילום: מועצת יש"ע

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.