אלפים הגיעו הערב (מוצאי השבת) לכיכר גורן בפתח תקווה, בסמוך לבית היועמ״ש אביחי מנדלבליט – שם התקיימה ההפגנה השלישית של הימין במחאה על ניסיון הפיכת השלטון, תוך תפירת תיקים לראש הממשלה בנימין נתניהו.

צילום: חדשות 0404

מטה המאבק של המחנה הלאומי, יחד עם מתנדבים רבים, הקים מערך הסעים מרחבי הארץ וסמוך לכיכר גורן הוכשר מגרש חנייה גדול.

בין הדוברים בהפגנה: גדי טאוב, יורם שפטל, ד״ר מרדכי קידר, ארז תדמור, רן כרמי בוזגלו, קרוליין גליק ואלי חזן.

בהפגנה לקחו חלק גם אנשי התקשורת בועז גולן, אלי ציפורי, עו״ד ארי שמאי, גלית דיסטאל אטבריאן, גלי בת חורין, אראל סגל ועוד. גם הזמר אריאל זילבר משתתף שוב במחאה.

איש ערוץ 20 שמעון ריקלין תקף את ציבור הדתי לאומי ואמר: "למה הכיפות הסרוגות לא מגיעות לפה? למה שוב ושוב הציבור האשכנזי עם הכיפות הסרוגות מפספס את הציבור המזרחי? ראינו את זה עם אלאור עזריה שהם לא הגיעו ואנחנו רואים את זה עכשיו" "שונאים את ראש הממשלה רק בגלל שהוא מגן על כל חלקי הימין, אנשים שגרים פה מסביב לא מסוגלים לפתוח את הדלת, לרדת למטה ולעזור לראש הממשלה שלנו – וזו בושה לציונות הדתית. הציונות הדתית שוב יושבת על הגדר ולא עושה כלום".

המפגינים הניפו שלטים כגון "שי ניצן תופר תיקים", "לא היה כלום כי אין כלום", "ישראל חזקה עם נתניהו".

מי שניצלו את ההפגנה היו אנשי הספרייה השמרנית שיבולת- ספריית המנויים הגדולה בישראל, שהציעו הנחה ברכישת מנוי למשתתפי ההפגנה. רותם סלע המו"ל מסר לערוץ 20: "הוצאות ספרים לא מתעסקות בהפגנות בימים כתיקונם, אנחנו אחראים על הפצת ספרים שיחלחלו אט אט לשיח דרך פוליטיקאים, עיתונאים ופעילי ציבור. אלא שהמאבק בכיכר גורן הוא על ריבונות העם, הוא על קיומה של דמוקרטיה אמיתית בה לרעיונות חופשיים ושיח חופשי יש משמעות.

כהוצאת ספרים אנחנו מחוייבים לקיומה של דמוקרטיה בישראל, ואנחנו מצדיעים לאנשים שהגיעו לתמוך בקיומו של שלטון החוק ולא שלטון אוכפי החוק.

אנחנו פה בכדי להוקיר תודה וגם בכדי להזכיר כי לנצח בכיכרות זה לא מספיק, צריך לנצח גם במלחמת הרעיונות. אנחנו לא מופתעים לגלות שהאנשים פה מבינים את המסר הזה ומצטרפים".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.