ההודעה שפרסמו הערב השרים איילת שקד ונפתלי בנט על הקמת מפלגתם "" מעוררת תגובות רבות במערכת הפוליטית.

בהודעה שמסר ניר אורבך, יו"ר מפלגת הבית היהודי הוא הודה לשרים "על 5 שנים של עשייה גדולה למען עם ישראל" והבהיר כי פניהם כעת לכיוון חידוש הברית עם 'האיחוד הלאומי' ואף כי "יוקם צוות מיוחד לזירוז המו"מ בנושא".

גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) איחל הצלחה לבנט ושקד ואמר כי "הגיע העת להחזיר את הציונות הדתית לציונות הדתית".

מתפרקים. סיעת הבית היהודי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

בליכוד נשמעו פחות מרוצים ובהודעת המפלגה נמסר כי "יש מי שלא למד את הלקח של 92’ כשהימין ריסק את עצמו לרסיסי מפלגות ובכך הביא לעליית ממשלת שמאל ולאסון אוסלו".

ח"כ שרן השכל (הליכוד) אף קראה לבנט ושקד "לחזור לליכוד, להתמודד בפריימריז ויחד לחזק מפלגה מאוחדת שתמשיך להנהיג את מדינת ישראל"

 

גם מפלגתו של שר האוצר כחלון הגיבה לדברים: "הערב קמה מפלגה סקטוריאלית נוספת שמבקשת לצמצם עוד את הממלכתיות", נמסר בהודעת 'כולנו' שהוסיפה: "בקדנציה האחרונה פעלו בנט ושקד כאיגוד סקטוריאלי שחיפש את המפריד והמקטב בציבוריות הישראלית".

משה פייגלין, יו״ר מפלגת 'זהות', אמר בתגובה להודעה כי "בנט ושקד עושים פוליטיקה צינית בסגנון ציפי לבני. הם השתמשו בציבור הדתי לאומי, וכעת זורקים אותו לכל הרוחות. זוהי בסך הכל התארגנות מחדש של הימין הישן", אמר.

ביקורות רבות נשמעו על המהלך גם מכיוון הציונות הדתית. "בנט חושב שהוא יעשה אקזיט על הגב של הציונות הדתית,הציבור יוכיח לו אחרת", מסר מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר.

ראש האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) תקפה את בנט ושקד ואמרה כי "שם חדש לאותם אדריכלי הסיפוח, הפגיעה בשלטון החוק ובדמוקרטיה".

"שם חדש לאדריכלי הסיפוח". ח"כ ציפי לבני ושר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

 

גם חבר מפלגתה, ח"כ יואל חסון תקף: "בנט זה סמוטריץ' ושקד זה בצלאל – אין חדש תחת השמש, אותה הנהגה קיצונית שפגעה בדמוקרטיה הישראלית ונתנה יד לנסיון להפוך את ישראל למדינה חשוכה", אמר.

 

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא