"הילדים היו בבהלה, הייתה פאניקה" כך אמר היום (ג') ניסן לוי, מאבטח בית הספר החורש בזיכרון יעקב בשיחה עם ערוץ 20.

השריפה החלה בשכונת עדן בזיכרון יעקב, כשהאש החלה להתפשט המשטרה הורתה לפנות את התושבים מבתיהם. "בסביבות 12 וחצי התחלנו לראות אש לא רחוק מבית ספר. תחילה, לא יחסנו לזה חשיבות. כשהעשן המשיך להצטבר – הילדים נכנסו לפאניקה. חשוב לציין, מדובר בילדים בבית ספר יסודי" אמר לוי. "כשהעשן התקדם לכיוון בית הספר – התלמידים החלו לרוץ בבהלה לכיוון השער התחתון. מהר מאוד הגיעו אנשי ביטחון שתפקדו על האירוע. המשטרה, מכבי האש, אנשי המועצה, ההנהלה והמורים – כולם עשו עבודה מצוינת. הם תפקדו בקור רוח תחת לחץ, הרגיעו את הילדים, עשו מה שצריך לעשות וכולם פונו".

%d7%a9%d7%a8%d7%99%d7%a4%d7%94-%d7%96%d7%99%d7%9b%d7%a8%d7%95%d7%9f
בזיכרון יעקב. צילום: דוברות כב"ה מחוז חוף

המשטרה, מכבי האש וכוחות הביטחון הגיעו מהר למקום. למעלה מ-40 מרכבי כיבוי ועשרות צוותים של לוחמי אש הגיעו לזירה והחלו לנסות להשתלט על השריפה.

השריפה כנראה גרמה נזק כבד לרכוש ולבתים. 8 בני אדם נפגעו קל משאיפת עשן, ביניהם תינוק בן 10 ימים. המשטרה חסמה צירי תנועה מרכזיים בכביש 4 ופינתה את תושבי זכרון מבתיהם בשכונת החורש, עדן וגבעת זמארין. "בתים שלמים עלו באש, יש פה המון צוותים ומסוק עלה לאוויר" סיפר אבי, תושב . "אני מקווה שיצליחו בכיבוי. בינתיים אין לנו פה חשמל, פינו את כל התושבים וכמובן את בית ספר החורש".

חברת החשמל ניתקה קווי מתח בשכונת עדן בזיכרון. המשטרה והעירייה מצווה על התושבים להמשיך להישמע להוראות של כוחות הביטחון.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא