במהלך הלוויה ביפו

שעות לאחר שהותקף בלווית הערבי בן ה-20 שנורה למוות במהלך מרדף ביפו, תיאר הבוקר (א') הצלם , שנפגע יחד עם כתב חדשות 2 , את התרחשות האירועים. בראיון לגלי צה"ל, סיפר זייטמן כי "הייתה שם אווירה של לינץ', לצעירים שהיכו אותנו רצח בעיניים. הרגשנו שאם לא נחלץ את עצמנו, אף אחד לא יעשה זאת בשבילנו".

לדבריו, שניות לאחר שהגיע צוות הצילום לאיזור, האווירה התלהטה והפכה לאלימה. "הגענו לאזור לאחר שאישרו לנו לסקר את הלוויה", אמר זייטמן. "תוך מספר שניות האווירה הפכה לעוינת, ומצאנו את עצמנו פתאום מופרדים, ומסביבנו שני מעגלים גדולים של אנשים שהחלו להכות אותנו. היה לא נעים, הייתה אווירה מאוד עוינת וקשה". עוד אמר, "הכו אותנו באגרופים ובבעיטות. למזלנו לא נשלפו סכינים, אבל כל מי שהתחשק לו לתת אגרוף או בעיטה נתן".

זייטמן אמר כי תקיפת הערבים לא הייתה ארוכה, אך חריפה. "זה נמשך מספר שניות, אך במהלכן גלעד ספג מכות קשות ובקושי הצליח לפנות את עצמו. לא היה עם מי לדבר, זו הייתה חבורה של צעירים עם רצח בעיניים. לנסות לשכנע אותה לא היה לזה טעם".

"היינו מוקפים בהמון שהתחיל להכות אותנו. כוחות השיטור, כדי לא למנוע חיכוך לא התמקמו ליד מסלול הלוויה, כך שהיינו שם לבד לגמרי. הייתה הרגשה שאם אתה לא מחלץ את עצמך אף אחד לא יחלץ אותך. הבנו שאם לא נגייס את כל כושר ההישרדות שלנו, וננסה לפרוץ את מעגל הצעירים פשוט לא נצא משם. לא נשמעה שום צעקה של איש מבוגר או ניסיון להפריד. הייתה שם אווירה של לינץ'. למזלנו, בשלב מסוים הגיע לשכונה אמבולנס שהצלחנו לחבור אליו איכשהו".

זייטמן עצמו נפגע פחות מהכתב שאיתו. "גלעד חטף אגרוף או בעיטה באזור הפנים, ארובת העין, בצלעות, ברגליים ובגב. אני קיבלתי בכתף שמאל, חש קצת כאבים, אך בסך הכל בסדר".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.