ארצות הברית באו"ם . צילום: רויטרס

שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי האשימה הערב (חמישי) את ב"שימוש בילדים בתור בשר תותחים". היילי אמרה את הדברים במהלך כינוס מיוחד של מועצת הביטחון של האו"ם.

"מי שבאמת אכפת לו מהילדים בעזה צריך להתעקש שחמאס יעצור באופן מיידי את השימוש בילדים כבשר תותחים", אמרה היילי. השגרירה כינתה את התנהלות חמאס "פרקטיקה שערורייתית".

שגריר ישראל באו"ם . צילום: רויטרס

"זהו נושא שמתעלה מעל הויכוחים הרגילים בחדר הזה. מדובר בפשטות בסוגיה של הגינות. האנושות מאבדת את עצמה כשפרקטיקה ברברית של מגנים אנושיים נסבלת ונותרת ללא מענה".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון אמר כי לישראל יש חובה "להגן על אזרחינו ואנחנו נעשה כן בזמן שנמזער את הפגיעה באזרחים בצד השני".

"תנו לי להבהיר" אמר דנון, "ישראל לעולם לא תתנצל על כך שאנו מגנים על ארצנו. זהו חמאס שאחראי במלואו לכל פגיעה פלסטיני ומוות שקרה במהלך התקריות הללו".

במהלך השבוע הגישו בארגון "" עתירה לבית הדין בהאג נגד ראשי חמאס, ח'אלד משעל, וזהאר ג'בארין.

"הגשנו לבית הדין הוכחות חד-משמעיות על שימוש בילדים קטינים מתחת לגיל 15 בהתאם ללשון האמנה, דבר אשר מהווה הפרה בוטה של אמנת רומא", אמרה השבוע עו"ד ניצנה דרשן־לייטנר מ"שורת הדין". על פי האמנה, גיוס או חיול ילדים מתחת לגיל 15 לכוחות המזוינים הלאומיים, ושימוש בהם להשתתפות פעילה במעשי איבה, הם פשעי מלחמה.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.