שגרירת ארה"ב באו"ם בדיון . צילום: רויטרס

 

במהלך דיון של מועצת הביטחון של האו"ם שהתקיים היום (ד') בנושא , שגרירת ארה"ב ניקי היילי תקפה את וגיבתה את . "מיליציות איראניות בסוריה שלחו רחפן לשטח , זה היה צעד של הסלמה חריפה.  נקטה בצדק בצעדים כדי להגן על עצמה. המקרה הזה מאיר בזרקור על המציאות בסוריה", אמרה היילי.

השגרירה האמריקנית יצאה נגד התוקפנות של משמרות המהפכה: "איראן שוב עשתה את מה שהיא תמיד עושה, מסכנת סכסוכים ובוחנת את כוונותיה של שכנותיה ומתנגדותיה לעמוד מול התוקפנות שלה". היילי הבטיחה כי ארה"ב תמשיך לתמוך בישראל. "ארה"ב תמיד תעמוד לצד בנות בריתה כשהן מתמודדות עם פרובוקציות מצד איראן, חיזבאללה או משטר אסד".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון תקף גם הוא את טהרן: "מועצת הביטחון צריכה לגנות את התוקפנות האיראנית ולשים סוף לאלתר לפרובוקציות האיראניות ולניסיונותיה להבעיר את האזור. אסור לחברות המועצה לעמוד מנגד כאשר איראן פועלת להסלמה מסוכנת ומפרה שוב ושוב את החלטות המועצה".

כזכור, מטוס חיל האוויר שהשתתף בתקיפות צה"ל בסוריה ביום שבת האחרון התרסק כתוצאה מאש נ.מ סורית שנורתה לעברו. טייס נפצע קשה וטייס נוסף נפצע באורח קל לאחר שנאלצו לנטוש אותו מעל שמי הגליל. לאחר הפלת המטוס התבצעה "התקיפה הרחבה ביותר מאז שלום הגליל".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.