לוגו יורובאסקט 2017
לוגו יורובאסקט 2017

 

יורובאסקט 2017 סוף סוף יוצא לדרך. שלב הבתים באליפות אירופה המתקיים בישראל נותן לנבחרת של ארז אדלשטיין הזדמנות גדולה להעפיל לשלב הבא דרך היכל הספורט ביד אליהו, ולהמשיך משם עם הנבחרות הגדולות לשלבים הבאים. ״עבדנו בשביל זה הרבה זמן, פה אין זמן לתקן. אין שפנים – יש דרך, יש שיטה בה התאמנו בארבע השנים האחרונות. ניסינו להוריד את הלחץ מהשחקנים באופן מוחלט, אין שחקן אחד שיכול להגיד שיש גרם אחד של לחץ מעבר לדברים הטבעיים״, אמר מאמן הנבחרת לפני המשחק הראשון שיערך הערב ב-21:30 נגד נבחרת איטליה.

היורובאסקט בישראל ייפתח כבר בשעות הצהריים וביום הראשון של האליפות ייערכו שישה משחקים. ישראל תשחק בבית ב׳ יחד עם איטליה, אוקראינה, ליטא, גאורגיה וגרמניה. בבית א' יתמודדו סלובניה, פולין, צרפת, פינלנד, יוון ואיסלנד.

ארז אדלשטיין - פלאש 90 לראשית
מאמן הנבחרת ארז אדלשטיין. צילום: פלאש90

 

נבחרת ישראל רוצה לפתוח עם ניצחון והיריבה הראשונה, נבחרת איטליה הנוכחית, אינה גדולה כשהיתה כל השנים באירופה. יחד עם זאת, איטליה עדיין מעצמה של כדורסל. ארז אדלשטיין והשחקנים שלו יתחילו מולה את המסע לעבר המטרה – עלייה לשמינית הגמר באיסטנבול.

עד אתמול בערב נותרו מעט מאוד כרטיסים למשחק הנבחרת, הבוקר נמסר מאיגוד הכדורסל שכל הכרטיסים למשחק ישראל נגד איטליה אזלו. אדלשטיין התייחס ליריבה וביקש לא לזלזל בנבחרת איטליה: "אנחנו מכבדים את נבחרת איטליה, אין פה פייבוריטיות במשחק הזה. אני יודע שתהיה התרגשות פה. אנחנו התברכנו, הדור הזה של השחקנים והמאמנים, להיות חלק מהאליפות הזו. המשימה שלנו גדולה״.

אתר ׳יורוהופס׳ פרסם את דירוג השחקנים המשתתפים ביורובאסקט. עומרי כספי (גולדן סטייט) היה הישראלי היחידי שדורג ברשימה המכובדת, כשדורג במקום ה-18. מארק גאסול (ממפיס) מנבחרת ספרד דורג כצפוי ראשון. כספי דיבר על המשחק  הערב מול איטליה: ״הוכחנו בהכנה שכל ערב מישהו אחר יכול להוביל אותנו בנקודות, בריבאונדים ובהכל. מרקו בלינלי (אטלנטה) הוא הברומטר של האיטלקים, נצטרך לשים עליו הרבה פוקוס ולהתכונן אליו. אני לא מרגיש יותר מדי לחץ, אני לא חושב שדברים נופלים על הכתפיים שלי. יש מספיק אנשים שלוקחים אחריות ואני מרגיש בנוח״.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20