היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קרא היום (ראשון) לח"כ היבא יזבק להעניק הסברים לגבי התבטאויות שלה, מהן עלול להשתמע כי היא מעודדת תמיכה בחיילי צה"ל.

לאחר שהוגשו מספר בקשות לפסילת יזבק מהתמודדות בבחירות, בגין העילה הקבועה בחוק יסוד הכנסת העוסקת ב"תמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל", ביקש היועמ"ש הבהרה מטעם יזבק.

בתגובה לריאיון בו נשאלה האם לדעתה כחלק מהתנגדות אפשר לפגוע בחיילים או ברמטכ"ל, ענתה יזבק כי "החוק הבינלאומי בעצמו מאפשר לעמים שהם תחת כיבוש לפעול למען שחרורם. מה שלא לגיטימי זה המשך הכיבוש".

על כן דרש היועמ"ש להוציא הבהרה רשמית, כדי להשלים את גיבוש עמדתו ביחס לבקשות הפסילה בעניינה.

ארגון בצלמו פנה בפנייה דחופה ליועמ"ש לממשלה לבל יצור אפלייה בין אנשי ימין לשמאל. זאת ברקע החלטתו לבקש מח"כ יזבק הבהרות לדבריה, דבר שלא נעשה עם עם אנשי ימין כאשר היו בדיוק באותו המצב.

מהארגון נמסר כי: "החלטה תמוהה שיוצאת מוקדם יותר מלשכתו של היועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט: לבקש מח"כ היבא יזבק [הרשימה המשותפת] להבהיר את דבריה. ההחלטה מגיעה בעקבות שורת בקשות לפסילתה של יזבק מלהתמודד בכנסת. ארגון בצלמו פנה היום ליועמ"ש ודרש ממנו לבל יצור אפלייה שכזו שכן במקרה אחר, של מיכאל בן ארי ובנצי גופשטיין, הפסילה נעשתה בצורה מיידית מבלי קבלת הבהרות. ארגון בצלמו מסר כי "על היועמ"ש להראות נחישות ומאבק בתמיכה בטרור והסתה לפחות כמו שהראה במאבק בגזענות נגד הערבים לטענתו, ופסילת אנשי עוצמה יהודית. לבטל מיידית כל אפלייה.":עוד באותו נושא