23:36 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > היועמ"ש הורה לסגור חלק מהבדיקות נגד רה"מ

היועמ"ש הורה לסגור חלק מהבדיקות נגד רה"מ

הבדיקות שניהלה המשטרה נגד רה"מ לא הובילו לדבר והתגלו כשמועות. בתוך כך, המשטרה בודקת פרשה חדשה בעניינו של נתניהו

דברי היועץ המשפטי לממשלה נוגעים לאחת הפרשות בחקירת ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, ארי הרו. על האירוע חל חוק ההתיישנות, מכיוון שהתרחש בשנת 2006. כזכור, המשטרה רצתה להמשיך את החקירה בנושא, אך היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט סירב לכך בטענה כי הבדיקה לא תוביל לכתב אישום. מנדלבליט טען כי לא יבצע חקירה שחל עליה חוק ההתיישנות, והעבירה הנחשדת היא אולי על פי חוק המתנות.

צפו בפטריוטים מדברים על חקירת נתניהו

במקביל לכך, נחשפו פרטים חדשים מחקירת ארי הרו, מי שעמד כראש הסגל ובראש אגודת ידידי הליכוד בארה"ב.

הרו סיפר כי מומנו טיסות על ידי העמותה לראש הממשלה, בנימין נתניהו ורעייתו, שרה נתניהו, לדברי הרו מדובר בטיסות מוצדקות מכיוון שנתניהו הוא המתרים מס' אחת של מפלגת הליכוד. בנוסף טען הרו כי שרה נתניהו קבלה תליון במתנה ובעלה, ראש הממשלה, קיבל חליפה וקופסת סיגרים,אך לא מעבר לכך. כמו כן, בבדיקה שנערכה בעניין המתנות, לא נמצא כל פסול.

בבדיקה שנערכה בעניינה של אודליה כרמון התברר כי היא מומנה על ידי אגודת הידידים בסכום של 3500 דולר לחודש עבור שבעה חודשים, כרמון העידה כבר לפני שלוש שנים בנושא,  והוא נמצא מאז בידי הפרקליטות.

פרטים חדשים נחשפו היום בחדשות ערוץ 2, בבדיקה שמנהלת המשטרה נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חוקרי המשטרה בוחנים כרגע פרשה חדשה ואפיקים חדשים וישנה הערכה כי עד החגים תתקבל החלטה אם לעבור לחקריה פלילית בנושא.

 

פרשה חדשה? צילום: לע"מ
יוגש כתב אישום? צילום: לע"מ

 

מקורב למשפחת נתניהו שהוא איש עסקים בכיר והרבה לפנק אותה, ועיתונאי בכיר הם אלו אשר הביאו חומר רב למשטרה ואף הפנו את החוקרים לעדים ספציפיים בפרשה. צוות החקירה אשר תשאל את העדים לא מצא דבר והחליט שמדובר בשמועות ותו לא.

פרטים נוספים נמצאו בעניין  מעונות ראש הממשלה. המשטרה מצאה ראיות כנגד שרה נתניהו, אך בניגוד לפרסומים, התיק בעניין לא נסגר אלא נשלח לפרקליטות מחוז ירושלים, אשר העבירה אותו להשלמת חקירה בכדי להחליט אם להגיש כתב אישום.

 

רינת ורדי

רינת ורדי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"