ראש הממשלה לשעבר אוהד ישוחרר מבית הכלא ביום ראשון. כך סוכם הערב, לאחר שפרקליטות המדינה ויתרה על ערעור. זאת בהמשך להחלטת ועדת השחרורים הבוקר (ה') לקצר בשליש את עונשו של .  
רני רהב בראיון ללפני כולם. "אולמרט – מראשי הממשלה הטובים ביותר שהיו כאן". צפו
בהודעת משרד המשפטים נאמר כי "בדיון בלשכת היועץ המשפטי הממשלה הערב, בהשתתפות פרקליט המדינה וצמרת הפרקליטות, נלמדה ביסודיות החלטת ועדת השחרורים בעניינו של אהוד אולמרט. פרקליט המדינה המליץ כי במכלול נסיבות העניין אין מקום לעתור לבית המשפט המחוזי נגד החלטת ועדת השחרורים. היועץ המשפטי לממשלה אימץ את ההמלצה, ובהתאם הוחלט שלא להגיש עתירה לבית המשפט המחוזי".כזכור על אולמרט נגזרו 27 חודשי מאסר בגין הרשעתו בקבלת שוחד, מתוכם ריצה ראש הממשלה לשעבר שנה וארבעה חודשים. על פי תכנית השיקום שנתפרה עבורו, יתנדב אולמרט בעמותה לאיסוף מזון עבור נזקקים ובעמותה נוספת, וימשיך בטיפול הפרטני שהחל לקבל בכלא.

יוכל לחזור למערכת הפוליטית – מיד

בעבר ביקש אולמרט מהנשיא , אך היא נדחתה. עם זאת, ריבלין קבע כי אם תתקבל בקשתו לשחרור מוקדם הוא ישקול בחיוב לחון אותו, ולא להטיל עליו הגבלות של אסיר ברישיון כמו איסור יציאה מהארץ. משמעות הדברים היא שבמידה וירצה בכך, אולמרט יוכל לחזור למערכת הפוליטית ללא תקופת צינון.

רה"מ לשעבר והאסיר אהוד אולמרט בחופשתו הראשונה מהכלא. צילום: אבי דישי, פלאש 90
אהוד אולמרט בחופשתו הראשונה מהכלא, ב- 2016. צילום: אבי דישי, פלאש 90

לפני כשבועיים עלה אולמרט לראשונה לוועדת השחרורים וביקש לנכות שליש מעונשו. בצל הבדיקה בגין הוצאת המסמכים המסווגים של אולמרט להוצאת הספרים "ידיעות אחרונות", התנגדה  הפרקליטות לשחרורו המוקדם.ימים ספורים לפני הדיון הראשון בוועדת השחרורים פשטה המשטרה על הוצאת "ידיעות אחרונות" והחרימה עותקים מספרו של אולמרט, שטרם יצא לאור.

שב"ס העביר את המסמכים שהוחרמו למשרד הממונה על הביטחון במשרד הביטחון (המלמ"ב), שם בדקו אם הם מכילים חומר סודי שיסכן את ביטחון המדינה, והעבירו את ממצאיהם לפרקליטות, שהחלה לפתוח בבדיקה. הפרקליטות ביקשה לדחות את הדיון בוועדה, אולם קיבלה רק דחייה של שבוע. ביום חמישי לאחר הפשיטה, שקיבלה אישור מיוחד מפרקליט המדינה, ניסתה שוב, אולם בקשתה נדחתה על ידי יו"ר הוועדה, השופטת בדימוס רחל גולדברג.
ביום שלישי האחרון שוחרר אולמרט מבית החולים שיבא שבתל השומר, שם אושפז לפני כשבוע בשל מיחושים בחזה. הוא אושפז במחלקה הקרדיולוגית בבית החולים לאחר שמסר לאסירים שהיו עמו כי הוא חש ברע וביקש סיוע רפואי. מבית החולים נמסר כי הוא טופל בהתאם לממצאי הבדיקות שנערכו במהלך אשפוזו, והוא שוחרר עם הנחיות להמשך טיפול בממצאים אלו.
(פורסם לראשונה: 8:09)
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא