4:19 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > חם ברשת > "היום זה יהודה, מחר זה אנחנו"

"היום זה יהודה, מחר זה אנחנו"

חברי הצוות של יהודה הישראלי הפיצו סרטון מחאה חדש ובו הם דורשים מהמדינה לקחת אחריות ולהתאים את בית הוריו לצורך שיקומו

המאבק למען התאמת בית הוריו של יהודה הישראלי לתהליך שיקומו עולה מדרגה: סרטון מחאה חדש של חברי הצוות של יהודה הישראלי מזהיר את חיילי צה"ל: "היום זה יהודה, מחר זה אנחנו". הסרטון הופק ככל הנראה כתגובה לדבריו שר הביטחון ליברמן לפיהם ידיו כבולות וכי האשמה רובצת על היועץ המשפטי.

  "זה לא הגיוני". הצוות של יהודה הישראלי

בסרטון מסבירים חברי הצוות של הישראלי את המציאות הישראלית האבסורדית שנוצרה בעקבות חוסר מוכנותו של משרד הביטחון לקדם את התאמת בית הוריו. "לא הגיוני להתנדב לשרת ביחידה מיוחדת, לצאת למלחמה, להשאיר מאחור אישה בהיריון + ילדה, להילחם כדי להחזיר את הדר, ותוך כדי להיפצע מרסיס לראש, ואז – שהמדינה תפקיר אותך. זה לא הגיוני", אומרים החיילים.

משפחתו של יהודה הישראלי, לוחם צה"ל שנפצע אנושות במבצע 'צוק איתן', נפגשה לפני כשבוע עם שר הביטחון ליברמן בניסיון למצוא פתרון לבעיה. משפחת החייל יצאה מאוכזבת מהפגישה ולטענת איריס הישראלי, אמו של הלוחם הפצוע, שר הביטחון "אכזב" את המשפחה כאשר בחר לגלגל את האחריות לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט.

ליברמן הבטיח ולא קיים

כזכור, בחודש מאי האחרון, לאחר שמשפחתו של הישראלי נאלצה לפנות לאזרחי ישראל בבקשה לעזרה באמצעות קמפיין הדסטארט אליו התגייסו בצורה יוצאת דופן אזרחי ישראל ונאספו עבורם למעלה מ-1,493,259 ש"ח, הבטיח שר הביטחון ליברמן כי משרד הביטחון ישלם את עלויות הוצאותיו של החייל יהודה הישראלי. "המנהל האזרחי לא יפריע לעבודות השיפוץ של הבית. תמיד יש ועדת חריגים. ואם צריך עזרה בתקציב – נבדוק מה אפשר לעשות", נמסר.

בשיחה עם ערוץ 20 אמרה איריס הישראלי, אמו של החייל הפצוע: "המדינה צריכה לתת לנו את הכסף לבנייה ולא עם ישראל. אנחנו רוצים להחזיר את הכסף לעם ישראל. להגיד: תודה אבל המדינה דאגה לנו ולקחה אחריות ובעצם דואגת לבן שלה, לחייל שלה".

איריס הוסיפה: "גדלות הממשלה פה שואפת לאפס. אין פה לקיחת אחריות. יש פה בעיה משפטית, נכון, אבל זה בעיה שהמדינה יצרה. אני לא באתי לגבעה אלא לישוב מסודר. קיבלתי אישור זכויות מהמחלקה להתיישבות, קיבלתי זכויות לשבת במקום שאני יושבת בו. אז אני מבחינתי התיישבתי במקום חוקי. זה שהמדינה יצרה בעיה ועכשיו אומרת שאין מה לעשות, היא צריכה לקחת אחריות".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הציות של ח"כ סמוטריץ'

סמוטריץ' נגד קמפיין MeToo#: "שקרי ומסוכן"

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ יוצא נגד הקמפיין הקורא לנשים לספר על הטרדות מיניות שעברו וטוען כי הוא "מציג את כל הגברים כאנסים"