הפעילות של שדה התעופהשדה דוב כשדה האזרחי תועבר לתוך השדה הצבאי עד לפינויו הצפוי בשנת 2019, כך צפויה לאשר היום (א')  . על הצעת החוק, אותה יזמו חברי הכנסת (המחנה הציוני) ובצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), חתומים מעל ל-70 ח"כים מכלל הסיעות.

שדה התעופה האזרחי בשדה דב. צילום:פלאש 90
שדה התעופה האזרחי בשדה דב. צילום:פלאש 90

בעקבות החלטת בג"ץ היה הטרמינל האזרחי בשדה דב אמור להפסיק את פעילותו בחודש הבא. זאת, לאחר בחודשים האחרונים נעשו ניסיונות להגיע לפשרה עם בעלי הקרקעות במתחם על דחיית מועד הפינוי, המגעים לא צלחו והבעלים דורשים לממש את זכויותיהם. במתחם אמורות להיבנות אלפי יחידות דיור.

בשנת 2012 קיבלה הממשלה החלטה לפנות את שדה התעופה, ובמקביל הנחה משרד התחבורה לקדם חלופה אחרת לשדה התעופה האזרחי, על מנת שלא לנתק את העיר ממרכז הארץ, אולם עד כה לא הוקמה חלופה אחרת בדמות אחר. החשש הוא, שסגירת שדה התעופה האזרחי תביא לפגיעה חמורה בתעשיית התיירות האילתית. אתמול בערב, פנו  ראשי ערים לוועדה בקריאה למנוע את הסגירה,"אנחנו קוראים לוועדת השרים למנוע את סגירת שדה דב לטיסות אזרחיות, דבר שיביא למכת מוות על ", כתבו. לטענתם, המהלך עלול להביא לשיתוק התיירות הפנים ולהעמקת הפערים בין פריפריה למרכז. המכתב נשלח על ידי יו"ר מרכז השלטון המקומי, .

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.