לקראת יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים שיצוין ביום ראשון הקרוב, 25.11, סיכמו ח"כ ד"ר עליזה לביא (יש עתיד) וסמדר אשכנזי-רייוויט, מנכ"לית סטודיו C, על  מיזם להכשרת 350 מדריכות ומנהלות של הרשת, לזהות סימני אלימות בקרב נשים, כחלק מהמאבק הכולל בתופעת האלימות במשפחה.

עיקר ההכשרה עוסקת בזיהוי ולמידה של שפת הגוף בזמן מצוקה, הכרה של הגופים ועמותות הסיוע, פרקטיקות הקשבה ויצירת אמון עם נשים שחוות אלימות ועוד. בהיעדר תוכנית לאומית למניעת אלימות ומתוך רצון ותקווה למנוע את הרצח הבא, מטרת התוכנית היא להגביר את המודעות, ולרתום את הסביבה הקרובה של כל אישה.  

ח"כ ד"ר עליזה לביא: "מדריכות כושר נמצאות בקשר רצוף, אישי וקרוב למתאמנות שלהן, ומהוות לרוב מודל לחיקוי לרבות מהן. המדריכות פוגשות נשים רבות מידי יום, ואני שמחה שהן מצטרפות ליוזמה שאני מובילה לגייס דמויות מרכזיות בקהילה להתגייס למאבק באלימות. המאמנות תעבורנה הכשרה לזיהוי מקרים של חשש לאלימות נגד נשים, במטרה לספק עזרה. בעזרת כלים המתאימים יש בידיהן כוח אדיר לסייע".

המיזם שמובילה ח"כ לביא כשנה כולל חשיפה למאפיינים של אלימות כלכלית, פיזית ונפשית אצל נשים והיכרות עם ארגוני סיוע וגורמי טיפול. עד כה הוכשרו במסגרתו קוסמטיקאיות ובלניות במקוואות, וכעת, כאמור, מדריכות ספורט.

 מנכ"לית סטודיו C, רו"ח סמדר אשכנזי-רייוויט: "צוות המאמנות, המדריכות והמנהלות של סטודיו C קשוב לצרכי  הנשים המתעמלות. זה אך טבעי שנבקש לשים לב גם למצבן האישי ונפעל לוודא שלא מופעל נגדן כל סוג של אלימות. בתקופה הקרובה נתרום את חלקנו בהעלאת הנושא לסדר היום הציבורי ובהסברה פנימית אצלנו ברשת".

רשת סטודיו C הוקמה ב- 1990. מתמחה בעיצוב וחיטוב הגוף לנשים בלבד, וכן מעניקה ייעוץ תזונתי מקצועי לאורח חיים בריא לנשים. לרשת 35 סניפים ויותר מ-35,000 לקוחות.