19:47 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "היה בום אדיר": פיגוע אבנים קשה באדורה

"היה בום אדיר": פיגוע אבנים קשה באדורה

פלסטינים הקימו חסם אבנים באיזור צומת בית ענון ותקפו את העוברים ושבים. "היה נס גדול שישבנו מקדימה"

אמש (א') יידו פלסטינים אבנים לעבר מכוניות של ישראלים באיזור צומת בית ענון, סמוך ליישוב אדורה. המחבלים הקימו חסם אבנים ותקפו את העוברים ושבים. למרבה המזל, לא דווח על נפגעים.

רק החלק האחורי נפגע
רק החלק האחורי נפגע

ורדית פרלמן, תושבת אדורה, עשתה את הדרך אמש מקרית ארבע לביתה. פרלמן, שהסיעה את בתה חזרה מעיר האבות, חזרה מאירוע בת מצווה שהוקדש לבנות היישוב. "היה מאוד יפה, חגגו בת-מצווה לכל בנות קרית ארבע והאיזור. היה חושך אדיר וראיתי אבן גדולה על הכביש. פתאום שמעתי 'בום' אדיר! בהתחלה חשבתי שאולי עליתי על האבן, עד שקלטתי שזה לא הגיוני, שני החלונות התנפצו".

"כל החלון התנפץ", ממשיכה פרלמן לספר, "כל הזכוכיות נפלו אל תוך האוטו. המשכנו, התקדמנו הלאה. לא ראיתי שום דבר, חושך ואנחנו שועטים קדימה. זה איזור ערבי, ואין מה לעשות מאיזור ערבי צריך להתרחק. אי אפשר לעצור או להסתכל מה קרה. לצערנו מהר מאוד הראש קולט מה קרה".

פרלמן תיארה את הפיגוע הקשה כנס גדול. "היה נס גדול שהבת שלי ואני ישבנו מקדימה. נס גדול שהם פגעו בצד האחורי של האוטו ואנחנו לא נפגענו בכלל. מבהיל לראות את עצמת הנזק. אני מאוד נבהלתי מהמחשבה של מה היה יכול לקרות גרוע יותר".

היא שיבחה את התנהגות רכז הביטחון של היישוב אדורה, שמיהר לטפל באירוע. "הרבש"ץ הגיע וקרא למפקד הגמר האיזורי שבא ודיבר והבטיח שהם יטפלו. נתן לי לדבר עם המח"ט. הגיעה ניידת משטרה לגבות עדות כדי שלא נצטרך להגיע לתחנה. היחס היה טוב וגם כשהגענו לאדורה שמעתי שהיו פגיעות רבות אחרי. הרבה תושבים הגיעו".

בעקבות התקיפה, צה"ל הציב חיילים בכביש ויתגבר כוחות באיזור.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ספליט גבאי הביצה שהתחפשה

רגב נגד גבאי: "החלטת להתחפש לימין"

שרת התרבות תקפה את דברי יו"ר מפלגת העבודה כי לא יפנה ישובים במסגרת הסדר עתידי עם הפלסטינים: "המסכה לא מסתירה את עמדותיכם שפוגעות בביטחון ישראל"