פרשת השחיתות החדשה הנרקמת לכאורה סביב שמו של השר אריה דרעי, שוב מעלה שאלות ותהיות. עם יד על הלב, לא מצאתי אנשים שנפלו מהכיסא כאשר פורסם שמו של "האישיות הפוליטית הבכירה" והפרטים שהודלפו לתקשורת מהחקירה הסמויה, מעלים ריח רע.

אבל לא של עובש וריקבון כמו שמנסים לייצר הכותרות. יש מצב שיש עשן בלי אש הרי "מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננים" אבל כמו שהדברים נראים כרגע, מכלוף לא נזהר מספיק.

דרעי בקמפיין השקופים. צילום מסך
דרעי בקמפיין השקופים. צילום מסך

בואו נודה, הכתובת הייתה רשומה על משכן כנסת-ישראל, ובגדול,להזכירכם: טרם מינויו של דרעי לתפקיד הנחשק שר הפנים, היועץ המשפטי נדרש לתת את אישורו למינוי המפוקפק הזה. כל זה, כי הוא עושה דברו של נתניהו. הרי בימים ההם, נתניהו היה זקוק לקואליציה לכן חייבים לעגל פינות ולסגור דילים, העיקר להישאר בשלטון.

ועכשיו, אחרי שהרשימה הארוכה של אנשי צמרת שסרחו ממשיכה לגדול, בקרוב יחליטו בשרותי בתי- הסוהר על הרחבת אגף המיוחסים בכלא עד שישבו שם מספיק מחוקקים, שינהלו את המדינה מהכלא.

עוד מעט ויחלו הגידופים וה'רגשי' מהמחנה הדתי שמאמין ש"הוא זכאי הוא זכאי הוא זכאי", ושקיימת כאן רדיפה כי הוא מזרחי, ואיך יכול להיות שמזרחי קונה וילה ונכסים. מסתבר שדרעי הפנים היטב את אמרת חז"ל הידועה ש"אין מעמידים פרנס על ציבור אלא מי שקופת שרצים עומדת מאחוריו". רק שהשרצים של דרעי גדולים כמו פילים.

בספר "קללת דרעי" של מרדכי גילת מצוטט מחוקר יאח"ה שמסכם בצורה מדויקת את דרעי ותנועתו: "פתאום",סיפר לי אחד החוקרים,"גילינו שאנחנו בתוך הג'ונגל. אין סוף מעשי מרמה סבוכים, רשומים כוזבים, מסמכים פיקטיביים, הלוואות מסתוריות – מפלגה שחלק מצמרתה בנוי כאילו על אדני פשע ועל תרבות של שקרים. אין חוק, אין מדינה, אין יושרה, אין מינהל תקין, אין אמירת אמת, אין הכרה בתפקיד הביקורת והמבקרת, אין משטרה ואין בתי משפט. כאוס מוחלט. הכול מבחינתם פרוץ,הכול מותר. לא אכפת להם מכלום."

הבעיה היא שלנו. אנחנו לא יודעים איך באמת אריה דרעי רוצה לעזור לשקופים להגיע לקורת גג בישראל. לצערי הרב, ולדאבונו של עם ישראל, דרעי לא לבד. זה שלטון שהפך את המילה שחיתות לשם הנרדף שלו. קומבינות בין שרים וחברי מרכז ליכוד, מכרזים תפורים, מינויים של אנשים חסרי כישורים בשירות הציבורי, שלטון רקוב שנבחר ע"י עם רקוב. להקיא מהריקבון.

כולם צועקים לפני הבחירות "השקופים, השקופים…". מרוב רביצה בבריכה של דולרים מקבלים צבע ונעשים ירוקים.

שיהיה לו לבריאות, רק שלא יספר לנו על "שקופים" כשהוא לובש ארמני ומחזיק ב'בית נופש'. כנראה שהפריירים היחידים שקיימים במדינה הזאת,במדינה שאנחנו כל כך אוהבים הם אלו שהולכים לצבא. הם נקראים למילואים, משרתים בחברון, נקרעים באימונים ונשפטים ביפו.

כל השאר עוסקים בתפירת מכרזים עבור המקורבים הסמוכים לצלחת שלהם. זו מדינת היהודים , לאן נגיע? אני כבר לא יודעת.

לפיד צדק. דרעי לא למד לקח. צילום: יצחק הררי, פלאש 90
לפיד צדק. דרעי לא למד לקח. צילום: יצחק הררי, פלאש 90

כמו שהדברים נראים עד עכשיו, היחיד שצדק לכל אורך הדרך הוא יאיר לפיד,שאמר באחד הראיונות שלו כי דרעי עוד לא למד את הלקח. הוא היחיד שעוד נותן לי תקווה שאולי משהו ישתנה כאן. היחיד שטרם נפל למלכודת השחיתות ופרשיות מין.

תתרפקו על זיכרונות ההיסטוריה: בעבר היה למנהיגי היישוב, בית צנוע,אפילו לא. רק צריף. קרוב למרכז היישוב כמו בן גוריון,מנחם בגין שטס במחלקה רגילה, או שמיר שסיים את חייו בבית אבות פשוט בנתיבות. ועוד כמה כאלו. ועתה יש למנהיגים שלנו בית מפואר בקצה היישוב. לפני התהום.

אגב, השם של היישוב כבר הספיק להשתנות לכפר חושן.

20 News

20 News