אמש (שבת) הותקף הזמר החסידי אבי מילר בשכונת אבו טור בירושלים על ידי מיידי אבנים כשילדיו ואשתו עמו ברכב. בתגובה הוא לא היסס, שלף אקדח, ירה באוויר וגירש את המחבלים. היום הוא סיפר ל'ערוץ 7': "לא הייתה לי ברירה, הרגשתי ממש סכנת חיים".

הזמר החסידי אבי מילר מבריח מיידי אבנים באקדחו. צילום מסך
מילר ברגע הירי. צילום מסך

"נסעתי לכיוון הר הצופים דרך שכונת א-טור, אני רואה 150 חבר'ה שמחכים עם 'שבריות'  (סכין גדולה, ע.ד), בודקים רכב רכב אם יש בו נוסעים יהודים ואם כן הם מפוצצים אותו באבנים", תיאר.

"גם אני התחלתי לספוג אבנים", הוא מתאר את החוויה המפחידה.  "זכוכיות הרכב כבר נשרטו רציני, כל הילדים שלי נכנסו ממש לפאניקה והילדה הקטנה שלי מאחורה היתה בהלם".

"לא היתה לי ברירה, לחצתי על 'אמברקס', יצאתי במהירות מהרכב, הוצאתי את האקדח שהיה עלי ויריתי שני כדורים באוויר – כמובן אחרי שבדקתי שאני לא פוגע באף אדם ישירות".

מילר מספר כי היריות הבריחו את המחבלים באופן מיידי: "המתפרעים ברחו כמו נמלים והשאירו על הכביש את המקלות שהחזיקו". על ההתנהלות מול המשטרה הוא מספר: "בהתחלה השוטרים לקחו לי את הנשק, אבל מיד אחרי שבדקו וגילו מה באמת היה הם החזירו לי את האקדח שאני מחזיק ברישיון ואפילו הודו לי ואמרו שפעלתי כמו שצריך וראוי לנהוג".

"שירתתי בצה"ל ובמילואים אני עדיין חייל בחי"ר, ככה שראיתי כמה דברים בחיי. אני גם גר בשכונת נווה יעקב בירושלים, וכבר פעמיים ספגתי אבנים כשנסעתי באזור עם המשפחה, אבל אז לא יריתי כי היתה לי אפשרות להתקדם. הפעם לא היתה לי ברירה כי הרגשתי ממש סכנת חיים", סיכם מילר את הפרשה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20