במהלך צום : ד"ר מהמחלקה למדעי המדינה באוניברסיטה העברית כינה את היהודים שעלו להר הבית " עם גרורות שצריך ביד חזקה ובזרוע נטויה", כך פורסם ב"ynet". כשנשאל על פשר הדברים, כסיף נשאר דבק בעמדתו והבהיר: "דבריי נאמרו במובן הפוליטי ולא הפיזי". בעבר, השתלח כסיף גם נגד ראש הממשלה נתניהו ושרת המשפטים שקד והשווה בהרצאותיו את מדינת ישראל לגרמניה הנאצית.

מצא דמיון בין ישראל לגרמניה הנאצית. ד"ר עופר כסיף. צילום: פלאש 90
ד"ר עופר כסיף. צילום: פלאש 90

 

תנועת "אם תרצו" הגישה תלונה במשטרה נגד המרצה המסית, וקרא לפיטוריו מהאוניברסיטה. "לא יעלה על הדעת שמרצה באוניברסיטה העברית המקבל את משכורתו ממשלם המסים, יסית וישתלח באופן קיצוני ומסוכן נגד אזרחים מן השורה במדינת ישראל. כפי ששום גורם במדינה לא יקבל ובצדק הסתה נגד בני מיעוטים, כך צריך לנהוג גם הפעם. מי שזורע שנאה קוצר אלימות וזה בדיוק מה שעושה כרגע בכיר באוניברסיטה העברית", כך לשון המכתב ששלח מנכ"ל אם תרצו, מתן פלד, לנשיא .

לפני כחודשיים הוקלט ד"ר עופר כסיף, כשהוא משווה בהרצאותיו בקמפוס את מדינת ישראל לגרמניה הנאצית. "בהדרגה יוצרים פה אוכלוסיות מודרות שנתפסות כבלתי לגיטימיות, ככאלה שמותר לפגוע בהן פיזית. זה דומה לגרמניה של תחילת שנות ה-30', מי שלא רוצה להכיר בדמיון הזה זו בעיה".

בתגובה למחאות הסטודנטים טען כסיף כי "חוקים כמו חוק הלאום שמאפשר להגיד לערבים ספציפית 'אתם לא יכולים לגור ביישובים מסוימים', זה לא דומה למה שהיה בתקופת גרמניה שאסרו על לגור בשכונות מסוימות? מי שרוצה להתייחס לכך כמניפולציה צר לי על כך".

בנוגע לחוק ההסדרה אמר כי "הוא מאפשר לאוכלוסייה יהודית להשתלט על אדמות בבעלות פלסטינים ולהפוך אותן לשלה, זה בדיוק מה שנעשה בגרמניה בשנות ה-30 כשהיה מותר לזרוק יהודים מהבתים שלהם וליישב בהם ארים". עוד תהה ד"ר כסיף "זה שמעבירים חוק כמו חוק העמותות שמטרתו להגביל ארגוני זכויות אדם, זה לא דומה להגבלה של ארגונים שהיו ביקורתיים כלפי המשטר בגרמניה?".

כזכור, לפני כשנתיים עלה שמו של כסיף לכותרות לאחר שכינה את שרת המשפטים איילת שקד "חלאה ניאו נאצית שאחראית לפשיזיציה של ישראל ולרצח העם באפריקה ולפשעים נגד האנושות".

לאחר פרסום ההקלטות בחרו באוניברסיטה לנזוף דווקא בסטודנטים אשר הקליטו את המרצה: "במקום לנהל דיון ושיח פתוח על עובדות ועמדות ובוחרים לצאת לתקשורת כאשר דברים אלו אינם תואמים את עמדותיהם".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.