בישראל הטרנד עוד בתחילתו, אך בעולם ניתן לראות את מייגן מרקל, פייפ מידלטון, וכמובן אחותה הגדולה, דוכסית קיימבריג' – קייט מידלטון, כולן לבשו שמלות צנועות עם סטייל שאפשר בהחלט לקבל ממנו השראה. ומה שטוב לקייט מידלטון טוב גם לנו.

כשהקמתי את סטודיו עלמה לפני 11 שנה לא חשבתי ששמלת כלה צנועה תהפוך לטרנד עולמי. לאחר שסיימתי את לימודיי בעיצוב אופנה, חיפשתי שמלת כלה לעצמי ולא הצלחתי למצוא. חיפשתי שמלה צנועה אבל בסטייל, שתהיה שיקית מצד אחד ולא דוסית מדי מצד שני. להפתעתי גיליתי שההיצע שהיה אז בחנויות המעצבות היה שמלות חרדיות כבדות ומסורבלות או שמלות סטרפלס, שהמעצבות הציעו לי לסגור ע"י תוספות בד למיניהן.

צילום: תום מרשק

 

לא הייתי מסוגלת להתפשר. לאחר שיטוטים רבים החלטתי לעצב שמלת כלה לעצמי. לאחר שהתחתנתי ועברתי מגבעתיים למעלה שומרון, החלטתי לפתוח ליד הבית סטודיו לשמלות כלה וערב צנועות בקו עדין ונקי, שהיה מאד חסר באותה תקופה. בהתחלה כיוונתי לכלות מאזור השומרון אבל הביקוש היה אדיר ותוך מספר חודשים כבר הגיעו כלות מכל רחבי הארץ. לאחר כמה שנים פתחנו סניף נוסף ברעננה. פניתי לכלות דתיות שלא רוצות להיראות דוסיות. כלות שרוצות להתחתן בסטייל אבל עם שרוולים ובלי מחשוף גדול.

עם הזמן התחילו להגיע גם כלות לא דתיות. חלקן מכבדות את המסורת וחלקן רוצות שמלה שמכבדת את האירוע. הן לא מוצאות את עצמן בין החנויות הנוצצות מידי, המחשופים גדולים להן מידי. הן מחפשות שמלה אלגנטית בקווים מלכותיים, סטייל משפחות האצולה האנגליות. כי בסופו של דבר כל כלה רוצה להרגיש נסיכה ליום אחד.

צילום: תום מרשק

 

אנחנו חיים בכפר גלובלי קטן. טרנדים חוצים יבשות וימים, וטרנד שמלות הכלה הצנועות הגיע גם אלינו, ואני מקוה שהוא כאן כדי להשאר.

הכותבת היא הבעלים של סטודיו עלמה לשמלות כלה וערב. לכבוד יום האהבה שחל היום (14.2) תתקיים מכירה מיוחדת בסטודיו עלמה.
קרן חצרוני

קרן חצרוני