גלגלי הטפטפות המוצתים בקיבוץ מזרע הבוקר (א')

הבוקר דווח באתר "וואלה NEWS" כי 35 תופי מתכת המשמשים לפריסת צינורות השקייה הוצתו הלילה (א') בשדות קיבוץ מזרע שבעמק יזרעאל. צינורות ההשקייה נועדו להיפרש בימים הקרובים על פני 300 דונם של שדות חמניה בשטחים החקלאיים של הקיבוץ כאשר עליהם היו אמורות להיות מולבשות טפטפות לקראת עונת ההנבטה של החמניות. הנזק הכספי שנגרם בעקבות ההצתה נאמד ביותר מ-200 אלף שקל.

מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר הגיב בזעם על מה שכינה "פגיעה נוספת בחקלאים", בעקבות ההצתה. "שבוע חדש, טרור ישן, ואף אחד לא עושה דבר כדי להגן על חקלאי ישראל. שוב נופלים החקלאים ורכושם קורבן לטרור חקלאי, הגובה נזק ישיר ועקיף במיליוני שקלים".

לדבריו של מאיר "הבעיה היא שכמו במקרים דומים בעבר, עובדי האדמה אינם זוכים להגנת הגופים האמונים על שמירת החוק והסדר מטעם המדינה. קצנו בהודעות של כוונות לעשות או התפארות במקרים בודדים שבהם מובאים האשמים לדין". בהמשך הוא אף קרא לשר לבטחון פנים גלעד ארדן ולמפכ"ל המשטרה רוני אלשיך "להכריז מלחמת חורמה בטרור החקלאי ומבצעיו. הקצו לכך משאבים וכוחות מיד, עשו את תפקידכם והפסיקו את הפגיעה באנשי העמל המעבדים והשומרים על קרקעות המדינה".