מאבק המשטרה בפשיעה החקלאית: מהפזורה,  מדאהרייה ושוהה בלתי-חוקי שהסתנן לישראל מעזה החשודים במספר רב של מקרי גניבת ובקר וסחר בהם נעצרו אתמול (ד') ע"י משטרת ישראל בתום חקירה שהתנהלה בנושא בחודשים האחרונים. בתיעוד שפרסמה המשטרה, נראים בלשי משמר הגבול במהלך מעצרם של שני במספר רב של גניבות צאן ובקר בדרום הארץ. חשוד נוסף נעצר בחשוד לקניית הבקר והצאן הגנובים.

אחד החשודים. צילום: דוברות המשטרה

 

על פי החשד שני החשודים, פלסטיני תושב דאהרייה שנהג ככל הנראה להסתנן לישראל שלא כחוק לביצוע הגניבות וישראלי תושב קשורים יחד למספר רב של גניבות וצאן בחודשים האחרונים בדרום, כשרובם בקרב המגדלים הבדואים. אתמול, קיבלו הכוחות התרעה שהחשוד הפלסטיני הסתנן לארץ בכדי להיפגש עם החשוד הישראלי. הכוחות נערכו בבאר שבע, שם התברר כי הם עומדים להיפגש, ועצרו את אחד החשודים לאחר מרדף.

הקונה: שהסתנן לישראל לפני עשור ונעצר בשגב שלום

במקביל, עצרו השוטרים את מי שחשוד בקנייה של הבקר והצאן הגנובים, סוחר תושב אזור רמת חובב, פלסטיני מעזה שהסתנן לפני כ-10 שנים מהרצועה לישראל ומאז הוא חי בארץ ללא כל אישור. מעצרו התבצע לאחר מרדף רגלי באיזור שגב שלום. מעצרם של השלושה הוארך היום בבית משפט השלום באשקלון עד יום שני.

מעצר אחד החשודים. צילום: דוברות המשטרה

 

עלייה משמעותית במספר אירועי גניבת הבקר והצאן במגזר הבדואי בדרום

במשמר הגבול מזהים מתחילת השנה עלייה משמעותית במספר אירועי גניבת הבקר והצאן במגזר הבדואי בדרום. חקירות שנפתחו בגין אותם מקרים בפזורה חיזקו את הנחת העבודה של מג"ב כי מדובר בחולייה שככל הנראה פועלת תוך ניצול מאפייני השטח בו חיים הבדואים בדרום, ניצול תרבותם וניצול תנאי ההחזקה של בעלי החיים שלרוב מוחזקים ללא כל אמצעי מיגון והתרעה.

במשטרת ישראל מתגאים בירידות חסרות תקדים במספר אירועי גניבת הבקר והצאן בישראל. בחציון הראשון של שנת 2018 נרשמה ירידה משמעותית של 48% במספר האירועים בהם נגנבו צאן ובקר (77 תיקים לעומת 149 בתקופה המקבילה אשתקד) וזאת בנוסף לירידות של עשרות האחוזים שנרשמו בתחום בשנה שעברה אל מול שנת 2016. במשמר הגבול ימשיכו לפעול לצמצום הפשיעה החקלאית בישראל תוך שימוש ביכולות המתקדמות ביותר והיחידות המיוחדות שעומדות לרשות המשטרה.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.