בראיון לטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, דובר של תנועת ארגון הטרור פת"ח ציטט את המסמך המזויף האנטישמי 'הפרוטוקולים של זקני ציון' כמקור מהימן ואמתי של מדיניות ישראל. כך על פי דיווח של מכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית'. דובר פת"ח, אוסאמה אל-קוואסמה, אמר כי "הפרוטוקולים" מנחים את "הציונים" לכונן זרמים דתיים אסלאמיים קיצוניים במטרה לגרום לסכסוכים פנימיים בין הערבים. דבר זה יעסיק את המשטרים הערבים וימנע מהם לדאוג לסוגיות חשובות כגון "התחמשות נגד האויב".

"הסעיף השני 'פרוטוקולים של זקני ציון' אומר שצריך ליצור זרמים דתיים קיצוניים שיהוו ניגוד מוחלט למשטר השליט", הכריז הדובר בטלוויזיה הרשמית של הרשות הפלסטנית, "ואין זה משנה איזה משטר – לאומי, ערבי, חילוני, קומוניסטי או מרקסיסטי – כדי שסדר העדיפויות של המשטרים הללו ישתנה באופן שמתאים לציונים: במקום לדאוג לבריאות, לחינוך, לחברה ולהתחמשות כנגד האויב – הם יעסקו בסכסוכים פנימיים".

למרות ש'הפרוטוקולים של זקני ציון', שנוצרו על ידי המשטרה החשאית הרוסית ב-1903, נחשפו כבר בשנת 1921 והוכחו חד-משמעית כמסמך מזויף, ברמאללה ממשיכים להשתמש בהם כדי למחזר את עלילת הדם לפיה היהודים מתכננים להשתלט על העולם. "זו המנטליות של היהודים", אמר מרואיין אקראי לכתבת טלוויזיה נורווגית לפני ארבע שנים, וקבע כי "הם מתכוונים להשתלט על העולם".:עוד באותו נושא