. ארכיון. צילום: וואגדי אשטייה, פלאש 90

 

פרסום ראשון: לרפואה בטכניון ניסה להצית דגל ישראל, הוגשה למשטרה. האירוע החמור התרחש לפני כשלושה שבועות.

אחד הסטודנטים שנכח בזמן האירוע סיפר לערוץ 20: "יש בפקולטה פרויקט 'הידברות' לעידוד דו קיום, הכינו להם ארוחת אִפְטַאר, שהיא ארוחת הערב השוברת את הצום היומי בחודש הרמדאן המוסלמי. היהודים הצטרפו מתוך כבוד וכוונה לאחווה ודו קיום, היה מאוד נחמד בארוחה".

לתדהמתו, "בסוף הארוחה אחד הסטודנטים הערבים הגיע לדגל ישראל שנמצא בכניסה לבניין וניסה להצית אותו כאשר הוא הצמיד מצת לדגל. מישהי עצרה אותו בשנייה האחרונה".

הסטודנט המופתע הוסיף כי "ניסיון הצתת הדגל תועד במצלמות האבטחה של המקום, אך משום מה בטכניון החליטו להסתיר את התיעוד. להשתיק את הסיפור ולמרות הניסיונות שלנו הסטודנטים לראות את התיעוד ולהבין את המקרה נתקבלו בסירוב גורף".

גורם המעורה בפרטים אישר לחדשות 20 כי: "אכן הוגשה תלונה למשטרה בנושא והסטודנט כבר זומן לחקירה שנמשכת בימים אלה".

אין זו הפעם הראשונה שהפקולטה עולה לכותרות בהקשר של פעילות אנטי ישראלית. בשנת 2014 פרסם סטודנט במוסד בדף הפייסבוק שלו פוסט בו הוא משבח את רצח שלושת הנערים שנחטפו וכתב: "3 גולים לטובת הנבחרת הלאומית של פלסטין, למרות שהם כלל לא במונדיאל". דבריו החמורים של הסטודנט עוררו סערה ברשת ואזרחים רבים קראו לטכניון להדיחו מהלימודים.

מהטכניון נמסר בתגובה: " רואה את המקרה בחומרה רבה ואנו מגנים אותו מכל וכל. הנושא לא הושתק ונגד הסטודנט הוגשה תלונה במשטרה. אנו ממתינים לסיום בדיקת המשטרה בנושא ולאחריה ינקטו מול הסטודנט הצעדים הנדרשים. מפאת צנעת הפרט לא נפרסם את הסרטון שברשותנו".

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה אשר עדיין מתנהלת בימים אלו. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות. משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.