No Tag To Print

תלמידיו של הרב אוירבך מתאבלים סמוך למיטתו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

החתול מלכלכך את הספה? למה זה קורה ואיך להתמודד נכון

החתול הסקוטי הוא חתול מיוחד. מדובר בחתול שהוא שמוט אוזניים. הוא יכול להיות חתול עם פרווה ארוכה והוא גם יכול להיות עם פרווה קצרה. לפרווה שלו מגע נעים וקטיפתי, העיניים שלו הן מעוגלות וגדולות ובאופן כללי הוא נהנה מהבעה חמודה וחיננית

החתול הסקוטי הוא חתול מיוחד. מדובר בחתול שהוא שמוט אוזניים. הוא יכול להיות חתול עם פרווה ארוכה והוא גם יכול להיות עם פרווה קצרה. לפרווה שלו מגע נעים וקטיפתי, העיניים שלו הן מעוגלות וגדולות ובאופן כללי הוא נהנה מהבעה חמודה וחיננית. על פי רוב העיניים שלו הן בגוון המתאים לפרווה שלו. הראש של החתול הסקוטי, החתול שמוט האוזניים הוא מעוגל והוא די צמוד לגוף. לחתול צוואר קצר למדי. האף של החתול הוא גם כן אף קצר וקטן והא עם נטייה קלה קדימה. גופו של החתול הסקוטי הוא מעוגל, גודלו בינוני והרגליים שלו קצרות. הפרווה של החתולים הסקוטיים קיימת במגוון צבעים כמו גם במגוון דוגמאות.

תכונות האופי של החתול הסקוטי

החתולים הסקוטיים, שמוטי האוזניים הם חתולים מאוד עדינים ומאוד מתוקים והם נוחים מאוד לגידול. הם מסתדרים היטב עם חיות אחרות וגם עם ילדים. החתולים הללו לא מעוררים בעיות מיוחדות ונעים לשהות בחברתם.
החתול הסקוטי למעשה נוצר על ידי זיווג של חתול סקוטי יחד עם חתול בריטי כחול עם פרווה קצרה. מדובר בזן חתולים מיוחד אשר נמצא לראשונה על ידי איכר סקוטי שגילה את החתול שמוט האוזניים החמוד. הוא זווג את החתול והחל לגדל זן כזה של חתולים. מעניין לציין כי החתול מהסוג הזה הוא פופולארי מאוד דווקא בארצות הברית הרבה יורת מאשר בבריטניה.

בעיות בריאות בחתולים הסקוטיים

החתולים הסקוטיים שמוטי האוזניים סובלים מבעיות בריאות שונות. למעשה הגן אשר גורם לכך כי החתול יהיה בעל אוזניים שמוטות, גורם לחתולים הללו לשורה של בעיות. בעיקר באים לידי ביטוי הבעיות הללו בסחוסים של החתולים, בעצמות של כל חלקי הגוף ובאופן כללי מדובר בחתולים חלושים וחולים.
לרוב, החתולים הסקוטים סובלים מנשירה מוגברת ובכך משאירים גושי פרווה על ספות, מיטות, כורסאות, בעצם בכל מקום בו הם נמצאים ומתרווחים. במקרה בו אתם מגדלים חתול סקוטי, מומלץ שתשכרו כל כמה חודשים שירותי ניקוי ספות עד הבית עבור ריהוט עשוי בד שיש לכם בבית כגון: מזרנים, ספות, כורסאות, כסאות פינת האוכל ועוד… ,תוכלו למצוא שירות ניקיון ייחודי לבדים במרכז, בצפון ובדרום הארץ. בערים מרכזיות כמו: חיפה, בת ים, קרית אתא, קרית ביאליק, אשדוד ועוד…
כיום כבר ברור כי כאשר שני ההורים הם חתולים מהזן הסקוטי, הרי שהחתולים שייוולדו יהיה תמיד גורים חולים. אמנם הגזע ממשיך להתקיים אך זאת בגלל שמשתדלים לרבע את החתול הסקוטי עם חתולים מזנים אחרים. זאת על מנת ליצור דור של חתולים סקוטיים בריאים.

תלות מוגזמת של החתולים

הבעיה עם החתולים הסקוטיים כמו גם עם כל החתולים הגזעיים היא כי הם מתפתחים תלות מוחלטת בטיפול האנושי אותו הם מקבלים. הם לא מסוגלים כמעט לדאוג לעצמם בצורה טבעית כפי שבעצם אמור להיות על פי דרך הטבע. התלות הזו אינה טובה לחתול וזה גורם לכך כי החתול לא יוכל לשרוד בכוחות עצמם בשום צורה. כל יציאה מהבית עלולה להסתיים באסון מבחינתם. על כן הם נידונים להיות סגורים כל היום בבית המוגן. המטפלים בחתולים הללו מחויבים לרמה גבוהה במיוחד של אחריות כלפי החתול והיא לא ממש מצויה גם בקרב חובבי החתולים המושבעים.

מעניקים לחתול את ההכי טוב עבורו

חשוב לזכור כי החתול חייב לקבל את כל הצרכים שלו. רק כך הוא יוכל להתפתח היטב, לגדול כראוי וליהנות מבריאות טובה ותקינה לכל אורך הדרך.

זה כולל:

  • אוכל טוב ואיכותי – החתול חייב לקבל את האוכל הכי מתאים עבורו. יש לשים לב למצבו הפיזי של החתול. אם החתול חולה, בררו שהוא יצטרך לקבל אוכל מותאם עבורו, אם מדובר בחתול צעיר הרי שהוא יזדקק לאוכל שוננה שיתאים עבורו ויסייע לו להתפתח וכמובן שימנע ממנו נשירה מוגזמת ובכך תחסכו לכם את גושי הפרווה על הספה שלכם.
  • טיולים – החתול חייב לצאת לטייל, לשחק עם חתולים נוספים ולהיחשף לעולם הגדול. הדבר תורם לבריאותו.
  • צעצועים – חשוב לספק לחתול צעצועים מתאימים עבורו על מנת שהוא לא ישתעמם ולא יעשה שטויות שיסכנו אותו.

חתול מטופל, הוא חתול שיגדל בבריאות טובה יותר ויחסוך מכם הוצאות ודאגות מיותרות.

 

It is not Android