דף הבית > אקטואליה וחדשות > החשוד ברצח פרודתו: "רוצה גזר דין מוות"

החשוד ברצח פרודתו: "רוצה גזר דין מוות"

ביהמ"ש האריך ב-12 יום את מעצרו של יצחק שפק שחשוד ברצח אשתו עליזה ז"ל בטרם נחתם הסכם הגירושין. ביהמ"ש קבע שיהיה תחת השגחה

זירת הרצח בנתניה. צילום: פלאש 90

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך ב-12 יום את מעצרו של יצחק שפק מנתניה החשוד ברצח פרדותו עליזה ז"ל. המעצר הוארך בהסכמת הצדדים.

לבקשת השופטת ריבה שרון נשאל החשוד ע"י פרקליטתו, עו"ד הילה מזל מוהדב, אם הוא מעוניין בהשגחה. שפק השיב בקול: "אני רוצה לאחר הרצחשייתנו לי גזר דין מוות וזה הכול". לבסוף נקבע כי ייחסה תחת השגחה.

החשוד: בן זוגה לשעבר של הנרצחת, יצחק שפק. צילום: דוברות המשטרה

שפק חשוד כי בעקבות סכסוך גירושין רצח למוות את אשתו עליזה. השניים היו אמורים לחתום על הסכם הגירושין בבית הדין הרבני, אך זה נדחה לבקשת יצחק עד לאחר חתונת בנם.

"מדובר במקרה מאוד מאוד טרגי ומצער, אם המשפחה אינה בין החיים. מדובר בסכסוך גירושין מאוד קשה זה מספר שנים. הסכם הגירושין היה אמור להיחתם ב-24 לחודש. הוא אמר לפרוטוקול שהוא מעוניין בגזר דין מוות", אמרה עו"ד מזל מוהדב.

לאחר הרצח, הבן חי כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אימא שלי נרצחה והשאירה אותי ללא פעימות בלב".

הכתובת הייתה על הקיר

שפק הורשע לפני שמונה חודשים בתקיפתה של עליזה ונידון לחצי שנת מאסר על תנאי וקנס של 5,000 בגין עבירת אלימות נוספת.

שפק, בן 54 מנתניה, הגיע ברביעי בלילה לדירת מרתף ששכרה עליזה, שם רצח אותה. לאחר מכן הלך לבעל הדירה שגר מעל עליזה ז"ל, ביקש ממנו להגיד לשלושת ילדיו שהוא אוהב אותם – ונעלם. שפק התקשר לחברו וסיפר על הרצח, החבר דיווח למשטרה.

בתום חיפושים נרחבים, במסגרתם ביקשה משטרת ישראל גם את עזרת הציבור, אותר שפק ע"י כיתת הכוננות סמוך למושבים אביחיל וכפר ידידה שבעמק חפר ונעצר. מכוניתו אותרה במקום לילה קודם לכן.

הנרצחת, עליזה שפק ז"ל
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

"הקרן החדשה מעורבת ברשימות המועמדים לרשויות המקומיות"

'הפורום הציבורי' השיק היום קמפיין שעתיד לחשוף את מעורבות הקרן הזרה בבחירות המקומיות ברחבי הארץ. היו"ר, איתי גרנק, באולפן הפתוח: "יש לנו הוכחות למעורבות הקרן, בימים הקרובים נחשוף אותן"