לאחרונה מפרסמים ארגוני ה- יעד חדש לחרמות בעקבות הפינוי המתוכנן של חאן אל-אחמר, והוא לא פחות מחברות הדחפורים שישמשו להריסת המבנים הבלתי חוקיים. "המאבק העממי והסולידריות הבינלאומית הגנו על הקהילה הפלסטינית של ח'אן אל-אחמר מפני הגירוש, ועצרו שיוצרו על ידי תאגידים בינלאומיים להריסת בתים ובית ספר", נכתב בהודעה שהוציא ארגון BDS העולמי.

דחפור בחאן אל אחמר. צילום: הלל מאיר, TPS

 

"הקמפיין האסטרטגי של BDS הוא קריטי, שכן בית המשפט העליון אישר את הריסתו של ח'אן אל-אחמר כדי לפנות מקום להתנחלויות בלתי חוקיות על אדמה פלסטינית כבושה, וכולל תאגידים שמייצרים ומוכרים את הבולדוזרים שמעורבים בהריסות של : JCB (בריטניה), קאטרפילר (ארה"ב), וולוו (), יונדאי (), היטאצ'י (יפן) וליוגונג (סין)".

ארגון נוסף שמעורב בחרם המתוכנן הוא 'מי מרוויח' (Who Profits) העוקב אחרי ש"מעורבות בצורה מסחרית בהמשך השליטה הישראלית על אדמה פלסטינית וסורית". הארגון שלח מכתבי אזהרה לחברות הייצור של הדחפורים לקראת קריאה לחרם עליהן. עוד נכתב באתר הארגון כי הדחפורים של החברות הללו משמשים לבנייה בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, כסיבה נוספת לחרם עליהן.

בחאן אל-אחמר. צילום: רויטרס

 

עו"ד נתי רום, מייסד ארגון 'לב העולם' הנאבק בחרם העולמי ובארגוני ה- BDS, מסר בתגובה כי "נראה שארגון ה- BDS 'מחרים את עצמו לדעת' – והצעדים שלהם הופכים למופרכים ומגוחכים, כשהם מוציאים את התסכול שלהם על תאגידי ענק של יצרניות דחפורים". ארגון 'לב העולם' שייסד נתי שולח מידי חודש אלפי חבילות מוצרים מיו"ש לתומכי ישראל בכל רחבי העולם ומצוי בקשר עם אלפי אזרחים מחו"ל.

"מקרה מראה שוב את נרטיב השקר של אותם ארגונים", ממשיך נתי. "יישוב לא חוקי שעל פי חוק דינו להיהרס – יישוב שלא היה קיים עד לפני כמה שנים, הוקם במימון האיחוד האירופי כדי להשתלט על אדמות מדינת ישראל, וארגוני ה- BDS מסתירים את העובדות האלו במכוון. בניגוד לדין הבינלאומי, מדינות אירופה התערבו באופן בוטה וניסו לקבוע מהלכים בתוך מדינת ישראל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.