תיאטרון האבסורד.
התאחדות חקלאי ישראל פנתה השבוע לשר העבודה והרווחה : “אפשר לחקלאים להעסיק את העובדים הזרים ביום הבחירות בתנאים הרגילים ולא בתנאים של מי שהוא בעל זכות הצבעה. אין הגיון לאפשר יום חופש ותשלום כפול למי שאין לו זכות הצבעה”.
חקלאים שנדרשים לחלוב את הפרות, להשקות את הפרדסים ולטפל בתרנגולות לא יכולים להרשות לעצמם יום חופש ביום בחירות ולכן נשאלת השאלה מדוע צריך לתת יום חופש או שכר כפול למי שאין לו כלל זכות הצבעה. אין בכך צורך, אין בכך הגיון, וזה פוגע בחקלאים.

.. צילום: פלאש 90

התאחדות חקלאי ישראל פנתה לשר העבודה והרווחה אופיר אקוניס בבקשה לאפשר להם להעסיק את העובדים הזרים בתחום החקלאות ביום הבחירות באותם התנאים שבהם מועסקים העובדים הזרים בתחום הסיעוד.
בפניה שנעשתה באמצעות עורכי הדין יגאל דנינו ורועי סבג שמייצגים את התאחדות חקלאי ישראל, לשר העבודה והרווחה אופיר אקוניס, ביקשו עורכי הדין להחיל את התקנות החדשות בחוק הבחירות שנקבעו לפני שבועיים המחריגות את העובדים הזרים בתחום הסיעוד גם על המועסקים בתחום החקלאות.
כזכור, ביום 19.1.20 חתם ראש הממשלה בנימין נתניהו בתפקידו כשר לשירותים חברתיים על תקנות המחריגות את העובדים הזרים בתחום הסיעוד מחוק הבחירות, על מנת להקל על המעסיקים שכעת אינם נדרשים לשלם שכר של 200% ביום הבחירות או שכר מלא בעת היעדרותם ממקום העבודה ביום הבחירות (בדומה לכלל האזרחים במשק) לעובדים זרים שאינם בעלי זכות הצבעה.
בפנייתם טוענים היועצים המשפטים כי אי החלת התקנות על כלל העובדים הזרים במשק אלא על עובדי הסיעוד בלבד יוצרת אפליה ומבקשים משר העבודה והרווחה לכלול בתקנות גם את העובדים הזרים בתחום החקלאות, המסעדנות וכיוצ”ב, על פי השינוי שנקבע לאחרונה בחוק הבחירות.

עו”ד רועי סבג, מייצג את החקלאים.

עוד נכתב בפנייה כי המצב המשפטי כיום בו נדרשים מעסיקים של עובדים זרים שאינם בעלי זכות הצבעה לשלם לעובדיהם תשלומים ביום הבחירות בדומה לאזרחים בעלי זכות הצבעה – פוגע במעסיקים ואינו הגיוני.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.