ועדת האתיקה של הכנסת תתכנס מחר על מנת לדון בהסרת איסור העלייה של הח"כים להר הבית. זאת נוכח הערכת מצב שונות לפיהן המצב מאפשר עליית חברי כנסת. לפני כשבועיים פנו חברי הכנסת הערבים ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בבקשה שיתיר להם לבקר באתר בימי הרמדאן.

לטענות חברי הכנסת הערבים, איסור העלייה להר הבית מפלה אותם לרעה לעומת אזרח רגיל – מצב אבסורדי לאור החסינות המיוחדת שניתנת לנבחרי הציבור.

אחד מחברי הכנסת היהודים שצפויים לעלות הוא כמובן הח"כ הטרי שנכנס בחודש האחרון לתפקידו במשכן.

הבוקר בראיון לגלי צה"ל האשים סגן שר האוצר איציק כהן את גליק בגל הטרור האחרון ואמר כי האינתיפאדה צריכה להיקרא על שמו.

בדיון שנערך באולפן "הפטריוטים, תקף איתן זליגר את ההחלטה הראשונית לאסור על עליית חברי כנסת יהודים לעלות להר הבית ואמר כי "זו החלטה נוראית. אפשר לחשוב ששני הצדדים התחילו להתפרע ושעשרות ערבים נרצחו פה. מי שעורר את כל הסערה היו הח"כים הערבים".

מנגד, ליאת רון אמרה כי בעיניה חברת כנסת שעולה להר הבית נושא עמו משמעות יתירה: "כשח"כ עולה להר הבית יש אמירה מעבר לאמירה הרגילה".

שמעון ריקלין התרגז על דברי סגן שר האוצר כהן, ואמר: "איציק כהן יכול לדבר ככה על יהודה גליק ואף אחד לא יגיד מילה, עמיר פרץ יכול להגיד שבגלל בנימין נתניהו היה הפיגוע ואף אחד לא יגיד מילה, סתיו שפיר יכולה להאשים את המתנחלים היה פיגוע. זו צביעות. אם אני אעז להגיד משהו, אני לא רוצה לדעת מה היו עושים לי".

הפטריוטים

הפטריוטים:עוד באותו נושא