לפרקליטות הצבאית הגיע מכתב המבקש לפתוח במשא ומתן לביטול של שני הערעורים בעניין אלאור אזריה, זה של ההגנה וזה של התביעה, כך פורסם ב"ידיעות אחרונות".

על המכתב חתום עו"ד משה ישראל, שצירף ייפוי כוח של פרקליטה של משפחת אזריה, עו"ד יורם שפטל. במכתב בקשה לבחינת האפשרות לביטול הערעור של התביעה, שטוענת כי גזר הדין של אזריה קל מדי (מאסר של שנה וחצי בפועל), ולביטול של הערעור מטעם אזריה על הכרעת הדין.

עורך הדין יורם שפטל וצ'רלי אזריה. צילום: פלאש 90
עורך הדין יורם שפטל וצ'רלי אזריה. צילום: פלאש 90

עו"ד ישראל מסר בתגובה: "אני רואה חשיבות גדולה להגיע להסדר מהיר שישים קץ לסערה המטלטלת את המדינה, הצבא והמשפחה, ויקל על החייל".

ממשרדו של עו"ד שפטל נמסר: "מהפרקליטות הצבאית מפזרת בתקשורת רמזים על כך שאם יבוטל הערעור היא תדאג להקלה דרמטית בעונשו של אזריה. אנו ממתינים לכך ומוכנים לבטל הערעור בתנאי שהצעה כזו אכן תונח לפנינו".

בתביעה הצבאית מכחישים מגעים להסדר טיעון לביטול הערעור שהוגש על קלות העונש.

הדיון בערעורו של אזריה נקבע לחודש מאי.

מפרקליטיו לשעבר של אזריה, עורכי הדין אייל בסרגליק, אילן כץ וכרמית שחיבר, שהתפטרו מתפקידם עם הגשת הערעור שהוביל עו"ד שפטל, נמסר: "לא הופתענו לשמוע שיש פניה מטעם עו"ד שפטל לפרקליטות הצבאית לבטל את הערעור ולנסות להגיע להסדר שיביא להקלה בעונשו של אלאור. המידע היה ידוע לנו ואף התייחסנו אליו בראיון ב"ידיעות סוף השבוע". מכל מקום הדברים רק מלמדים פעם נוספת כי צדקנו בגישה הפרקטית וכי גם עו"ד שפטל, שהשמיץ אותנו תחת כל עץ רענן, נאלץ אם כי באיחור להגיע לתובנה זו. העובדה שהדברים נעשים על ידי עורך דין אחר מלמדים כי לאחר שעו"ד שפטל, כדרכו, שרף את הגשרים, אף הוא אינו מאמין כי יש בכוחו להביא להסדר ונדרש לסיוע עורך דין אחר הגם שהכחיש זאת. חבל רק שבגלל עמדה מיליטנטית ומתלהמת הסאגה ממשיכה והמשפחה ואלאור ממשיכים לסבול. אם נתבקש על ידי אלאור לשוב ולנהל את המו"מ נשמח לעשות זאת מתוך אמונה כי אינו צריך לרצות עונש מאסר ומתוך רצון להחזירו למשפחתו".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם