2:20 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > החלו אירועי יום הזכרון לחללי מערכות ישראל

החלו אירועי יום הזכרון לחללי מערכות ישראל

ב"יד לבנים" בירושלים נפתחו טקסי יום הזכרון. "כבן למשפחת השכול אני נושא כמוכם את משא היגון", אמר ראש הממשלה בנאומו

טקסי יום הזיכרון התשע"ו נפתחו אחרי הצהרים בעצרת זיכרון לחללי מערכות ישראל בבית 'יד לבנים' בירושלים, במעמד ראש הממשלה ויושב ראש הכנסת. העצרת תהיה ראשונה בשורת עצרות וטקסים בכל רחבי הארץ, בראשם העצרת המרכזית שתיערך הערב בכותל המערבי.

"כבן למשפחת השכול אני נושא כמוכם את משא היגון", אמר ראש הממשלה בנאומו, "כשמקבלים את הבשורה, כשאני קיבלתי את הבשורה על אחי ואחר כך בישרתי אותה להורי, עולמי חרב עלי. כך קרה גם לכם. ביתרת חיינו אנו עמלים לצאת מההריסות. אף פעם לא לגמרי. אבל יש חיים חדשים".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.
יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

"אנחנו נותנים ונוסיף לתת גיבוי מלא לחיילי וקציני צה"ל, רק כך נעמוד איתן, חמושים ודרוכים מול טרור ושנאה ", אמר יו"ר הכנסת אדלשטיין בנאומו. "אם לא נהיה נכונים מול איומים צבאיים ומדיניים סביבנו – לא נוכל להתקיים פה. ראוי שנישיר מבט אל המציאות ונצהיר בצער: איננו רוצים לחיות על חרבנו, אך לעת עתה, אויבינו לא מותירים לנו ברירה".

אדלשטיין אמר עוד בנאומו, כי "צה"ל היה ונותר 'צבא העם', לא רק בגלל ההרכב הרב-גוני והכלל-ישראלי של חייליו; אלא גם מפני שממנו, מהעם הזה, הוא שואב את כוחו ואת עוצמתו. אין זה רק 'בגלל הכוח', אלא בעיקר 'בגלל הרוח'".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב