No Tag To Print

ג'קי בן זקן בבית המשפט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
קאניוק, קינדה וקבהא. צילום: עמודי הפייסבוק הרשמיים של מכבי ת"א, מ.ס אשדוד והפועל ב"ש

החלון בשיאו: קאניוק במכבי, קבהא בב"ש, קינדה לאן?

האלופה וסגניתה מקבלות החלטות על סמך מצעד ההחתמות של היריבה, ונראה כי מסע החימוש שלהן לא הסתיים, כשגם אלי טביב לא אמר את המילה האחרונה

קאניוק, קינדה וקבהא. צילום: עמודי הפייסבוק הרשמיים של מכבי ת"א, מ.ס אשדוד והפועל ב"ש
קאניוק, קינדה וקבהא. צילום: עמודי הפייסבוק הרשמיים של מכבי ת"א, מ.ס אשדוד והפועל ב"ש

 

אחרי שגילי ורמוט חתם ביום שני בהפועל חיפה ויוסי בניון חתם ביום שלישי במכבי פתח תקוה, שלושה שחקנים מרכזיים תפסו את העניין הגדול ביום האחרון של מועד העברות בליגת העל – מרוואן קבהא, גידי קאניוק וגדי קינדה. הקרב הגדול על כל השלושה התנהל בין האלופה לסגניתה. החשש הגדול מהאפשרות שכל אחת מהיריבה תפתיע בהחתמה נוצצת ומפתיעה, כזו שיכולה לחזק כל אחת מהיריבה בצורה משמעותית, גרמה לאלונה ברקת ולמיטש גולדהאר ללכת על כל הקופה. לפחות לנסות.

אחרי שמכבי פתח תקוה הגיעה להבנות עם שחקנה לשעבר גידי קאניוק שהבין כי מכבי תל אביב אינה מוכנה לשלם לפתח תקוה חצי מיליון יורו בהתאם להסכם בין קאניוק לקבוצתו לשעבר, במכבי תל אביב נכנסו ללחץ והחליטו להחתים את קאניוק שהגיע בהשאלה עד לסיום העונה מפחטקור עם אופציה לשלוש שנים נוספות, כאשר במועדון לקחו בחשבון את האפשרות שייאלצו לשלם את הכסף לפתח תקוה ולהימנע מתביעה. קאניוק סיים את העונה עם קבוצתו האוזבקית עם שער ליגה אחד בלבד, והיא נענתה לבקשתו לחזור לארץ. בפתח תקוה החתימו את יוסי בניון אחרי שהבינו כי מכבי תל אביב החליטה לשנות את דעתה ביממה האחרונה ולהחתים את קאניוק בכל מקרה מחשש שהפועל באר שבע תחתים גם אותו וגם את קבהא.

גולדהאר. צילום: אתר האינטרנט של מכבי ת"א
מאבק עם אלונה, גולדהאר. צילום: אתר האינטרנט של מכבי ת"א

 

הסיפור של קבהא לא פחות מוזר ומסובך. הקשר סיכם עם הפועל באר שבע על חוזה לארבע וחצי עונות, אבל מכבי תל אביב הצליחה להקדים את האלופה ולהגיע להבנות עם מאריבור הסלובנית. בבאר שבע הפעילו לחצים על קבהא לכבד את הסיכום וקשר נבחרת ישראל שחשש להישאר במאריבור בגלל לחץ הזמן, עבר את הבדיקות הרפואיות במכון פרטי כדי להיות רגוע. במכבי תל אביב האמינו כי ההבנות עם הסלובנים יגרמו לקשר לחתום בקרית שלום, אבל בשעות האחרונות האלופה הפעילה לחץ גדול על ראשי מאריבור ואלונה ברקת העלתה את ההצעה הכספית לסלובנים.

המאבק על האליפות והאגו שמכבי תל אביב תחטוף לה שחקן שכבר סיכם אצלה, גרם לברקת להכניס את היד עמוק יותר לכיס. ההיסטוריה של גולדהאר וברקת במקרים כאלה רמזה שקבהא יהיה בדרום. וכך היה. אחרי 4 הופעות בנבחרת הבוגרת, אליפות סלובניה עם מאריבור והשתתפות בשלב הבתים בליגת האלופות, קבהא חוזר לליגת העל ובעצם סידר לעצמו מקום בסגל הנבחרת הלאומית. אביו של קבהא סיפר כי חלק מההחלטה לחתום בבבאר שבע היה הודעות ששלחו אוהדי מכבי תל אביב שדרשו ממנו לא להגיע לצהובים. קבהא אמר אחרי החתימה הרשמית בבאר שבע: ״היו לי כמה ימים שהיו די מעניינים אפשר להגיד, אבל בסופו של דבר עשיתי את הבחירה שלי ואני שלם איתה. אני שמח להצטרף לאלופת המדינה ומעכשיו אשים את כל מה שהיה בצד ואתרכז רק בצדדים המקצועיים. כמו שהייתי חלק מההדחה מליגת האלופות, אהיה בעזרת השם שותף לעלייה בקרוב. אני רוצה להגיד הרבה תודה לאלונה ברקת, אסי רחמים וברק בכר, אני מקווה שאוכל להחזיר להם". ברק בכר: "מרואן שחקן מצוין, הוא כבר הוכיח את עצמו. לצערנו בעבר זה היה לרעתנו ואני בטוח שעכשיו אנחנו נהיה אלה שנהנה מהיכולות שלו".

ג'קי בן זקן בבית המשפט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
איש מפתח. ג'קי בן זקן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

ויש עוד שחקן אחד, לא על המגרש, אלא עוד בעלים של קבוצה שטלפון אחד ממנו יכול לסדר את ההפתעה הגדולה של חלון העברות ברגע האחרון. ג’קי בן זקן תמיד סידר את ההפתעה של הרגע האחרון בחלון העברות. פעם זה היה עם אופיר מרציאנו, פעם עם מיכאל אוחנה ופעם עם ניב זריהן. הפחד הגדול מהכסף הגדול של גולדהאר וברקת, העלה אצל ברק בכר וג׳ורדי קרויף את השם של גדי קינדה, קשרה של מ.ס. אשדוד. שני המאמנים רוצים את קינדה, שבן זקן אמר להם כי ימכור אותו בסיום העונה. הלחץ בשעות האחרונות של יום העברות היום, גורם לבן זקן להישאר צמוד לתא הטלפון בכלא. לבן זקן יש עובד בכיר באשדוד שאיתו הוא מדבר מספר פעמים ביום. בבאר שבע ובמכבי מכירים אותו היטב, הצעה מפתה של ברקת או גולדהאר תגרום לבן זקן להורות באמצעות הטלפון מהכלא לאנשים שלו לחתום על טופס השחרור של קינדה.

בבאר שבע ובמכבי לא מודים בכך, אבל חלק גדול בהחלטות שלהם תלוי במצעד ההחתמות של היריבה. בכר וקרויף מבהירים לבוסים שלהם כי 24 השעות האחרונות יקבעו את גורל האליפות. הם מגזימים, אבל מה איכפת להם להגזים אם זה יסדר להם עוד כוכב או שניים. או שלושה. יש עוד שחקן אחד במשחק הזה, לפחות בנוגע למעבר של קינדה. אלי טביב. אם החלוץ הסלובקי סילבסטר יעבור רשמית היום לבית״ר ירושלים, פול אדגר יושאל לאשדוד. עם אור אינברום ואדגר באשדוד, קל יותר לבן זקן להקדים ולמכור את קינדה כעת. טלפון אחד היום יכול להכניס לקבוצה של בן זקן לפחות שני מיליון יורו.