הבוקר (ג’) החלה והאחים בבתי החולים, בקופות החולים ובתחנת הבריאות למשפחה (טיפת חלב) ברחבי הארץ. הפעילות בקופת חולים מכבי ובבית החולים אסותא נמשכת כסדרה, ביתר המרפאות הפעילות תתקיים במתכונת שבת.

אמש התקיימה מול בניין בירושלים. בהמשך התפוצץ המשא ומתן מול משרדי האוצר והבריאות בו דרשו האחיות תוספת של 1,500 תקנים בעקבות העומס הרב המוטל עליהן וכן דרשו שלא לקצץ ולפגוע בשכרן. עוד דורשות האחיות לבטל את מבחני האקרדיטציה (מבדקי איכות) הביורוקרטיים שלדבריהן גורעים מזמן הטיפול במטופלים.

חדרי ניתוח יעבדו במתכונת מצומצמת וכך יעבדו גם מחלקות האשפוז. במחלקות החירום כמו פגיה, חדרי לידה, דיאליזה ועוד יעבוד צוות מצומצם. משרד הבריאות הודיע כי יפנה לבית הדין לעבודה בבקשה להוציא צו מניעה לשביתה.

יו”ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, אמרה: “האחים והאחיות בישראל זועקים את זעקתם של אזרחי ישראל השוכבים מושפלים במסדרונות בתת תנאים, הורים וילדים הממתינים נואשות לתורים בלתי נגמרים ותינוקות שלא מקבלים חיסונים בזמן. האחים והאחיות בישראל מבקשים פתרון אמיתי ומיידי שיאפשר להם לתת טיפול הולם ובטוח לאזרחי ישראל. לא עוד וועדות לא עוד מריחות שלא נתנו כלום לאורך השנים. האחיות לא ייתנו עוד יד לעבודה מחוץ לתקנים ולרישיון, למטלות בקהילה ובריאות הציבור, לנהלים ובקרות ללא תוספת כח אדם וללא תוספת שכר בהתאם. משרדי הבריאות והאוצר הם האחראים הישירים לכך שהמחלקות בבתי החולים עלו על גדותיהן והמסדרונות ממשיכים להתמלא בחולים ובמיטות מחוץ לרישיון החוקי שמשרד הבריאות עצמו העניק”.

ממשרד הבריאות נמסר: “נציגי המדינה נפגשו עם הסתדרות האחיות במטרה למנוע את הפגיעה הצפויה במטופלים כתוצאה מהשביתה המתוכננת מחר. בישיבה עלו הצעות רבות וקונסטרוקטיביות על מנת למנוע את השביתה. לצערנו המגעים לא הגיעו להסכמה. המדינה תפנה לבית הדין לעבודה”.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.