החל מהבוקר (6.7) הודיעו איגוד העובדים הסוציאליים כי הם משביתים ללא הגבלת זמן את כל השירותים החברתיים במשרד הרווחה החינוך והבריאות, הרשויות המקומיות, ביטוח לאומי, הרשות לשיקום האסיר, יחידות הסיוע לבתי המשפט, חקירות ילדים, פנימיות, וועדות להפסקת הריון. זאת במחאה על תנאי העסקתם והאלימות כלפיהם. העובדים הסוציאליים דורשים לאייש תקנים, להפחית מהעומס עליהם, לטפל באלימות נגדם ולדאוג לשכרם הזעום. כמו כן, העו"סים יפגינו היום בכיכר הבימה בתל אביב.

 

באיגוד העו"סים מסרו כי: לא יערכו חקירות ילדים, לא יינתנו צווי הגנה לילדים ונוער בסיכון, לא יתקיימו ועדות להפסקת הריון, לא יינתן מענה לפניות קשישים, לא יטופלו מקרי אלימות במשפחה, לא יערכו השמות של קטינים לפנימיות, לא יוגשו תסקירי עובדות סוציאליים לעבריינים ועצירים שיחזרו לקהילה ולהוות פצצה מתקתקת

יו"ר איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים עו"ס ענבל חרמוני: "אנחנו מותקפות באלימות ובאכזריות ואין מי שיגן עלינו. אנחנו צריכות לסגור את החודש עם משכורות מבישות ועובדות בעומסים בלתי הגיוניים. 1000 משרות של עו״ס עומדות ריקות כי אף אחד לא מעוניין לאייש אותן בשל העומס, מגפת האלימות והשכר המביש. מערכת שלמה הוזנחה, יובשה וננטשה. פקידי האוצר רוצים לשבור את השירותים החברתיים ולסגור אותם. בלית ברירה אנחנו יוצאות לשביתה הגדולה ביותר בשירותים החברתיים, שכמוה לא הייתה עד היום״.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.