ליברמן מסר הודעה לתקשורת, בה הוא מתייחס למו"מ להרכבת הממשלה. ליברמן האשים את נתניהו וגנץ בתקיעת המו"מ מסיבות פרסונליות, וסיכם כי אנו בדרך לבחירות שלישיות.

כתבתנו אילת כהנא מביאה מדבריו של ליברמן: "עשיתי כל מאמץ, הפכתי כל אבן, על מנת להגיע לממשלת אחדות לאומית ליברלית – בדיוק כמו שהבטחנו לבוחר. עשינו הרבה עבודה שקטה בצורה מכובדת וסולידית. היינו קרובים לאחדות. כל מה שהפריד (בין נתניהו וגנץ) לבין אחדות, ואני רוצה לצטט את הנשיא, היה בעיקר ויכוח אישי. לא היה שום פער מהותי. אחד לא היה מוכן לקבל את מתווה הנשיא והשני לא היה מוכן להיפרד מהגוש המשיחי שלו.

"השתדלתי לא להיגרר למבול ההשמצות והשקרים שהציפו בתקשורת וברשתות החברתיות. ניסינו להתנהל באיפוק רב. גם פיתויים שמו בפנינו, פיתויים גדולים מאוד: ממלא מקום ראש הממשלה, רוטציה בשנה אחרונה, חצי המלכות פלוס עשרה אחוז. שמעתי בבוקר את אחד הפרשנים שאמר שליברמן מבין שכרגע המניה שלו בשיא וצריך למכור את המניות כשהן בשיא אחרת הן מתרסקות. אז לפי הנוכחות התקשורתית אכן המניה שלנו בשיא, אבל אנחנו לא מוכרים את העקרונות בשביל כסאות, גם אם מדובר בכיסא הכי מרופד.

"כרגע אנחנו ניצבים מול שני אתגרים, ביטחוני וכלכלי ולכן אין שום אופציה אחרת חוץ ממשלת אחדות. וכשאני שואל למה לא הקמנו ממשלת אחדות ליברלית, אז גם פה הדברים ברורים. לצערי נתניהו פשוט משעבד את כל תנועת הליכוד לטובת המפלגות החרדיות.

"אם אתם שואלים אותי מי אשם במצב – אלה שתי המפלגות ביחד. גם כחול לבן וגם ליכוד. היה משחק האשמות מצד שני הצדדים אבל בסופו של דבר זה היה משחק האשמות. בלי נכונות באמת לקבל החלטות קשות דרמטיות. גם נתניהו, שבכל דרך ניסה למשוך ולשמור על הגוש החרדי, וגם גנץ, שמעולם לא קיבל את מתווה הנשיא. חלק גדול מהזמן כחול לבן שיחקה משחק כפול ושמרה על ערוצים פתוחים למפלגות חרדיות והציעו להן הצעות. לכן מבחינתי שניהם אשמים".

"מה מטריד אותנו, למה נטפלנו למושג הזה ממשלת אחדות? כשגפני פותח את ישיבת ועדת הכספים ומשבח את אחמד טיבי, ואחמד טיבי שר שיר הלל לגפני, על שיתוף הפעולה הזה אנחנו מדברים. זה שיתוף פעולה בין ח"כים ערבים לחרדים. זו קואליציה אנטי ציונית שמשחקת בין שני הגושים. הרשימה הערבית היא גיס חמישי, ולצערי גם המפלגות החרדיות הופכות להיות אנטי ציוניות.

"היה ברור שלא נלך לא לקואליציה שנתמכת בצורה ישירה או עקיפה על ידי הרשימה המשותפת. שמרנו על ערפל קרב על מנת ליצור מנוף לחץ על נתניהו. לצערי גם זה לא עזר. מה צריך לעשות? להערכתי יש שני דברים קריטיים. כל המפלגות הציוניות צריכות להתחייב לאמנה משותפת בנושא דת ומדינה. אי אפשר שהחרדים ישחקו בין שני המפלגות הגדולות.

"הדבר השני לגבי יציבות שלטונית: זה לא סוד אני חסיד גדול של בחירה ישירה, אמרתי שלצערי אי אפשר לשנות כלל משחק תוך כדי משחק וזה לא רלוונטי לבחירות הקרובות. אבל צריך לעשות דיון משמעותי".

כזכור, תוצאות הבחירות האחרונות הפכו את ליברמן ללשון מאזנים, לאחר שגושי הימין והשמאל קיבלו שניהם פחות מ60 מנדטים.

ליברמן הוא שיכול להכריע האם בנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה בישראל, או בני גנץ ויאיר לפיד.

כזכור, ליברמן הודיע כי ילך עם מי שיקבל את מתווה הפשרה שהציע, במידה וצד אחד יקבל את המתווה וצד שני יסרב לקבלו.

המו"מ הישיר בין נתניהו לגנץ שהתקיימו אתמול הסתיימו בפגישה שלאחריה האשימו נתניהו וגנץ זה את זה בהכשלת המו"מ – מה שהחזיר את הכדור לידיו של ליברמן.

כעת הודיע ליברמן כי לא ילך עם איש מהם, וכל עוד לא יצליחו נתניהו וגנץ להצטרף לממשלת אחדות – מדינת ישראל תלך לבחירות שלישיות.