סולימאן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
סולימאן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן () לוקחת חלק פעיל בקמפיין הפלסטיני נגד אירועי ציון מאה השנה להצהרת בלפור. כך על פי דווח היום (ה’) של ג’קי חורי בעיתון ‘הארץ’.

לרגל ציון מאה לאבן הדרך החשובה בתקומת ישראל בשבוע הבא (ה-2 בנובמבר), מתוכננים אירועים חגיגיים בלונדון ובישראל. ברשות הפלסטינית לעומת זאת מתוכננות על פי הדיווח ב’הארץ’ הפגנות מחאה בישראל,בשטחי הרשות ביהודה ושומרון, בעזה ובאנגליה.

לפי הפרסום בהתכנסות אתמול במטה אש”ף ברמאללה בה הציגו הפלסטינים את תכניתם בפני גורמים דיפלומטים מעשרות מדינות, השתתפה חברת הכנסת תומא סלימאן. בין הגורמים הדיפלומטים שנכחו במפגש גם הקונסול הבריטי פיליפ הול.

הפלסטינים מוחים על הצהרת בלפור. רמאללה. צילום: רויטרס
הפלסטינים מוחים על . רמאללה. צילום: רויטרס

בריאיון שהעניקה ל’הארץ’ אמרה סלימאן כי: “הצהרת בלפור שללה מהעם הפלסטיני, שהיווה 90% מהתושבים בארץ אז, את זכויותיו הלאומיות והפוליטיות, והעניקה את המולדת ל–10%, היהודים, בזמן שלבריטניה לא היתה כל זכות בארץ. ההצהרה סללה את הדרך לנכבה של העם שלי”.

בהתייחסות לעובדה היותה חברת כנסת ולאפשרות של בעייתיות בפעולתה במסגרת אש”ף אמרה: “נבחרתי כדי לייצג את הבוחרים ולהיאבק על העקרונות של מפלגתי, ואני אמשיך להשמיע את קולי ודעתי מעל כל במה”.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.