על רקע המשבר בביטוחי הסיעוד הקבוצתיים, ובעקבות האיום בשביתה כללית במשק, כונסה מסיבת עיתונאים חריגה בהשתתפות ח"כים מכל המפלגות. הצעת החוק: העלאת מס הבריאות שיוביל להכפלת היקף הסיוע לסיעודיים בביתם. ההצעה, שעליה חתומים כ-80 חברי כנסת מכל סיעות הבית, תוגש ביום ראשון הבא לוועדת השרים לענייני חקיקה. 

ח"כ קארין אלהרר בראיון ל"לפני כולם" סיפרה על מטרת החוק והאם לשם כך יצטרכו להעלות מיסים:

בתחילת הראיון התייחסה ח"כ אלהרר לשר האוצר כחלון ואמרה כי הוא מבין שלא ניתן להתעלם מהנושא: "אני לא יודעת אם שר האוצר מתנגד לחוק הספציפי או לא, מה שברור שיש שעת רצון. גם שר האוצר מבין שאי אפשר להתעלם מהבעיה הכאובה של הביטוח הסיעודי. מה שברור שגם שר הבריאות, גם שר הרווחה וגם שר האוצר אומרים שזה מה שהם רוצים לקדם".

בהמשך הראיון אמרה ח"כ אלהרר כי על מנת להעביר את החוק הזה יצטרכו להשתמש בעודפי הגביה שעומדים על כמה עשרות מליונים בשנה ולכן יתכן ולא יצטרכו להעלות מיסים: "אין ספק שמה שיצטרך לקרות זה להכניס את היד לכיס העמוק של המדינה. עודפי הגביה הם חלק מהעניין, אנחנו צפויים לעודפי גביה גם בשנים הבאות בתנאי שתהיה התנהלות כלכלית אחראית וראויה ולכן אני חושבת שאפשר לבנות על כמה עשרות מליוני ש"ח בשנה. אני לא יודעת אם יצטרכו להעלות מיסים, גם אם כן זה יצטרך להיות בצורה דפרינציאלית. הבעיה של הקשישים היא בעיה שקיימת היום ותלך ותחריף. כל הדו"חות מדברים על כך שהאוכלוסיה מזדקנת , ככל שכולנו מזדקנים יותר יהיו יותר אנשים שיזדקקו לאותם שירותים סיעודיים, אפשר לעצום עיניים ולטמון את הראש בחו"ל ולחשוב שדברים יפתרו מאליהם.

בסוף הראיון הסבירה ח"כ אלהרר על מטרת החוק: "המטרה: להפוך את כל נושא הביטוח הסיעודי  למשהו שהוא יותר ממלכתי ופחות משפיל, למשהו שיהיה נגיש לאזרח. היום רואים את הקשישים והקשישות – אלה שיש משפחות שמסייעות להם הם מקבלים את הזכאות שלהם, אלה שהמשפחות פחות מעורבות לא מקבלים את הזכאויות. המטרה לצמצם את הביורוקרטיה עבור הקשישים ולהפוך למשהו נגיש, להפוך למשהו שזכאים לו מי שנמצא בקטגוריה ולא מי שהמשפחה שלו מייצרת רעש סביב העניין"

לפני כולם

לפני כולם