הבוקר התקיימה פגישה בה נכחו ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לבטחון פנים אמיר אוחנה, השר דרעי שר הבריאות ובהשתתפות חברי סיעה נוספים.

במהלך הישיבה חברי הכנסת החרדים התבטאו נגד התנהלות הסגר, המבוצע, לטענתם, ללא שום מדיניות להורדת התחלואה.

שר הפנים אמר כי "הסגר כמו שהוא ללא שום חבילת סיוע מסביב, לא משיג את מטרתו ופוגע בציבור כולו. לפני שמטילים סגר המדינה צריכה להיערך לחבילת סיוע הכוללת סיוע במזון, שמירה על המבוגרים תוך שימת דגש על פינוי מיידי של החולים", השר דרעי הדגיש "אם אין אפשרות לפנות את החולים אין שום הגיון לעשות סגר".

 

Photo by Yonatan Sindel/Flash90

 

חה"כ ציינו בכאב את נושא האלימות המשטרתית כלפי המגזר החרדי ואת "היד הקלה" לעומת האוכלוסיה הכללית".

בנוסף, חברי הכנסת זעמו על האכיפה הבררנית ואף הביאו דוגמה, "בזמן שבביתר אשה מקבלת קנס של 2000 שח, בת"א מחלקים מסכות הציבור שלנו מרגיש נרדף. במקום קנס השוטרים נותנים אגרוף".

עוד אמרו חברי הכנסת כי "הציבור החרדי – הפך להיות שק חבטות. המשטרה נוהגת באלימות, והחמור מכל שהדבר משליך על בריונים מהציבור שתוקפים חרדים. אם בארזים נפלה שלהבת מה יאמרו אזובי הקיר. רוה"מ חייב להתערב ולשים קץ להתעמרות".

 

בתוך כך, חבר הכנסת יעקב אשר אמר בוועדת חוקה כי  "הדבר הנורא שקורה בהיתקלות עם חלק מהשוטרים בשטח הוא שאין הבנה בסיסית איך לדבר עם הציבור, איך לפזר הפגנה. תפקיד השוטרים הוא להרתיע אותנו מלעבור על החוק, אבל צריך שיהיה מישהו שגם ירתיע אותם. אם לא ימצו את הדין עם כמה שוטרים ואם זה לא יחלחל לשטח שיש ענישה משמעותית לשוטר אלים, הציבור הזה וציבורים מוחלשים נוספים ימשיכו להיות למשיסה, אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

 

Photo by Olivier Fitoussi/Flash90

 

"צריך לעשות תו סגול לישיבות, הן לא מדגרה. הן בדיוק הפוך. הישיבות שפועלות כראוי מונעות את ההידבקות בבתים. ההיגיון הוא בדיוק הפוך. בישיבה אחת לא שמרו על הכללים והייתה הדבקה המונית, ואז מה עשו "חכמי הדור"? שלחו אותם הביתה, מה הייתה התוצאה? שהבחורים הללו הדביקו משפחות שלמות, זה לעשות את ההיפך מהשכל הישר".

צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

 

בפגישה סקר מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי את נתוני התחלואה בשכונות עליהן הוטל הסגר. סוכם כי לפני הטלת הסגר, תיעשה היוועצות ועדכון עם נציגי הציבור של המגזר החרדי וכן במידת האפשר יפעלו לפתיחת חמ"לים ביישובים עצמם.

ראש הממשלה נתניהו: "ביקשתי להיפגש כאן כדי לשמוע אתכם וכדי שנוכל לענות על המצוקה, אני יודע שהיא אמיתית והיא נוגעת ללבנו. אנחנו רוצים לעזור, אף אחד לא רוצה להתנכל, ההפך הוא הנכון, ואני פתוח לשמוע".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.