משעות הבוקר (ה') מבוצע החיפוש בכוחות משטרה מתוגברים אחר שלושה צעירים הנעדרים מאז אתמול בכנרת. הנעדרים, בני 17, 19 ו-21, נעדרים מאז אתמול נסחפו בחוף לבנון על גבי מזרני ים בשלושה מקרים שונים. צוותי החיפוש וכוחות החילוץ וההצלה המשיכו בחיפושים אתמול במשך הלילה וקיים חשש לחייהם של השלושה. מאמצי החיפוש התרכזו בים, במרחק של כ-300 מטרים מרצועת החוף המזרחית, במקום בו נראו לאחרונה הנעדרים וכן מהאוויר. כוחות החיפוש כוללים את שוטרי שיטור ימי, פרשים, סיירים ולוחמי מג"ב, מסוק משטרה, מתנדבי משטרה מיחידת הצוללים, צוללנים מכב"ה וזק"א וסירות אזרחיות.

תיעוד חילוצים של השיטור הימי והחיפושים אחר הנעדרים. צילום: דוברות המשטרה

הנעדרים נסחפו למים בשלושה מקרים שונים. כאשר במקרה הראשון, התהפכו גבר ואישה על גבי מזרן ים, בעוד האישה חולצה על ידי אופנוע ים בסיוע אזרחים, נחמן איטח בן 21 מביתר עילית נעדר. באירוע השני נערים נכנסו לכנרת על גבי מזרון ים שהתפוצץ כאשר אחד מהם חולץ והשני, בן 17 מנתניה נעדר. באירוע השלישי שלושה צעירים רחצו כנרת ולאחר שנסחפו, שניים מהם חילצו עצמם והשלישי, איתמר אוחנה מקריית שמונה עדיין נעדר.

 

נעדרים. איתמר אוחנה ונחמן איטח
נעדרים. איתמר אוחנה ונחמן איטח

 

מאתמול בשעות הבוקר המאוחרות ועם התחזקות הרוחות המזרחיות חולצו על ידי שוטרי השיטור הימי למעלה מ-80 צעירים וצעירות שנסחפו על גבי מזרני ים או שלא הצליחו לחזור לחוף בשחייה. בנוסף, בסריקות שבוצעו לאיתור הנעדרים, אותרו עשרות מזרני ים וסירות גומי שנסחפו מהחוף ובמאמצי האיתור נבדקו גם עצמים מתחת לפני המים באמצעות מצלמות.

אתמול החל משעות הבוקר המוקדמות נשבו באזור הכנרת רוחות מזרחיות עזות בשעות אלו הרחצה והשהייה בעומק המים הופכת למסוכנת, בנוסף כניסה למים על גבי סירות גומי ומזרני ים מהווה סיכון להיסחפות מהירה מקו החוף וסכנת חיים. במשטרה קראו לציבור הנופשים בחופי הכנרת להישמע להוראות שירותי ההצלה ולהימנע מכניסה למים בחופים ללא שירותי הצלה.

הודעה מטעם צוות הפיקוח של רשות הכנרת על החיפושים 

להלן מספר כללי בטיחות לציבור המבלים באזור חופי הכנרת:

? במידה ונכנסים לכנרת או לכל מקור מים אחר, רצוי להשאיר מישהו על החוף שיוכל להזעיק באופן מיידי את כוחות המשטרה במידה של היסחפות או כל מצוקה אחרת.

? יש להיכנס למים רק בחופים המוכרזים המעניקים שירותי הצלה.

? אין להיכנס לעומק המים עקב סכנת היסחפות.

? אין להיכנס למים על גבי אבובים או מזרני ים עקב סכנת היסחפות.

? ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד, בדגש לילדים קטנים, אלא בליווי אדם נוסף.

החיפושים אחר הנעדרים בכנרת. צילום: דוברות המשטרה
החיפושים אחר הנעדרים בכנרת. צילום: דוברות המשטרה
החיפושים אחר הנעדרים בכנרת. צילום: דוברות המשטרה
החיפושים אחר הנעדרים בכנרת. צילום: דוברות המשטרה
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20