No Tag To Print

"ביום שלישי אנהיג את המפלגה שלנו"
הלווית קים לבנגרונד יחזקאל. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אמה של קים לבנגורנד: "החיים שלנו נגמרו, שאף אמא לא תעמוד במקומי"

בסוף השבוע העידו בני משפחתה של קים לבנגורנד יחזקאל הי"ד

בני משפחתה של קים לבנגורנד ז"ל העידו נגד אחיו של המחבל מברקן, שהורשע באי מניעת החזקת נשק ושיבוש הליכי חקירה. אביה של קים טען כי מחבל שהיה בדך לפיגוע התחרט "בגלל ששמע כמה אני נלחם שהם יענשו במלוא חומרת הדין". עו"ד בלייכר מארגון חוננו "אנו דורשים ליצור הרתעה כנגד סביבת הטרור על מנת לעצור את הפיגוע הבא".

בסוף השבוע העידו בני משפחתה של קים לבנגורנד יחזקאל ז"ל בדיון טיעונים לעונש בעניינו של אח המחבל מברקן, ועו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש לשופטים את מכתבה של איריס חג'בי, אימו של זיו ז"ל. בעדותו טען רפי לבנגרונד כי ההליכים המשפטיים נגד משפחת המחבל גורמים להרתעה, וכי מחבל שהיה בדרכו לפיגוע התחרט בעקבות כך.

ראשונה עלתה להעיד אחותה הגדולה של קים, שחר. בדבריה התייחסה לקושי הנפשי שלה לאחר הפיגוע, לקשיים של ילדיה ושל אחיינה – בנה של קים. עוד ציינה שחר כי "היא (קים) תכף חוגגת 30, כשאנחנו נציין 11 חודשים מהמקרה. לא ככה דמיינו שנחגוג את יום הולדת 30 שלה".

לאחר מכן העידה חווה, אמה של קים. היא סיפרה על הקשיים היומיומיים שעוברים על המשפחה "החיים שלנו נגמרו, שאף אמא לא תעמוד במקומי. לעולם לא יגמר הגעגוע.. אני מקווה רק שימוצה איתם הדין, כי אנחנו לא המשפחה הראשונה ולא האחרונה".

אביה של קים, רפי, העיד גם הוא נגד אחיו של המחבל. בתחילה שב והזכיר רפי את טענותיו נגד עורכת דינו של אח המחבל, המייצגת גם את אביו ואימו. לדבריו "יש פה סנגורית שהודתה פעם שעברה שהיא מתאמת עמדות.. הגשתי תלונה במשטרה על מה שקרה".

בהמשך סיפר רפי על ביתו, על לימודי עריכת הדין שסיימה ועל כך שמשפחתה קיבלה את תעודתה במקומה. עוד הוסיף "אני מציע לבית המשפט לחשוב טוב על איזה עונש הוא רוצה לתת לנאשם. זה בכדי למנוע רצח של יהודים נוספים, על עצם היותם יהודים".

רפי תיאר כי ההליכים המשפטיים נגד בני משפחת המחבל גורמים להרתעה בשטח. "יש שמועה ששמעתי שמחבל שהיה בדרכו לבצע פיגוע התחרט, בגלל שהוא שמע מה הולך פה במשפחה הזאת וכמה אני נלחם שהם יענשו במלוא חומרת הדין. אם זה יקרה, אני עשיתי את שלי, אפילו אם הצלתי בן אדם אחד, אפילו מפציעה. לכן רק עונש מרתיע באמת יגרום לזה שלא יהיו יותר נרצחים".

בנוסף, הגיש עו"ד בלייכר לשופטים את מכתבה של איריס חג'בי, אימו של זיו חג'בי ז"ל, בו סיפרה על זיו "היה ברצוני לדבר בפני בית המשפט אך אין בכוחי לעשות כן. אין בכוחי לראות את בני משפחת המחבל אשר ידעו על כוונותיו הזדוניות ולא מנעו ממנו, ואף לא הביעו כל סלידה ממעשיו המתועבים. זיו היה בן 35 בהירצחו. איש משפחה למופת, בעל מדהים, היה קשור מאוד לילדים והם אליו. השאיר אחריו שלושה ילדים קטנים, אלמנה, הורים וארבעה אחים. הילדים מתקשים לחזור לחיים.. מחפשים אותו ושואלים עליו".

עוד הוסיפה "אנחנו מבקשים מבית המשפט לכלוא את כל המשפחה בכלא לכל החיים שלהם. הם שותפים מלאים לרצח ודינם לשבת בכלא עד מותם".

עו"ד חיים בלייכר אמרגון חוננו, שמייצג את משפחות הנרצחים במימוש זכויותיהם כנפגעי עבירה, מסר "בית המשפט מצא כי אחיו של המחבל ידע על כך שאחיו נושא נשק בלתי חוקי ומתאמן בו. בנוסף, ידע האח על כך שהמחבל הזהיר את משפחתו מחיפוש של צה"ל בבית. מה עוד שמיד לאחר הפיגוע פעל הנאשם להסתיר את הצילומים ממצלמות האבטחה בבית המחבל, וזאת על מנת למנוע את מעצר המחבל שנמלט באותה עת ומעצר שותפים נוספים שתכננו פיגועים נוספים בהמשך".

בלייכר ביקש מהתביעה לערער על גזר הדין "אנו חושבים שלפי ממצאי בית המשפט יש להטיל על הנאשם שנים רבות של מאסר בפועל. כמו כן נבקש מהתביעה הצבאית לערער על גזר הדין ולבקש שיאשימו את המחבל באי מניעת הפיגוע. המחוקק ביהודה ושומרון קבע זה מכבר שמספיק בחשד סביר כנגד אדם על מנת שתקום החובה להסגירו לכוחות הביטחון. אנו דורשים שבית המשפט יפעיל את כל הכלים ליצור הרתעה כנגד סביבת הטרור כדי להעניש את המחבלים ועל מנת לעצור את הפיגוע הבא".

שופטת בית המשפט הצבאי שומרון בסאלם, רס"ן רינת לוי מוסקוביץ', פסקה כי גזר הדין יינתן במועד מאוחר יותר.

It is not Android